32 Niedziela Zwykła 

Roztropne panny z dzisiejszej Ewangelii są obrazem Kościoła, który oczekuje na przyjście Oblubieńca. Pan powróci do swojej własności, a ci, którzy wytrwale na Niego czekają i zachowują Jego naukę, mogą z nadzieją spodziewać się wejścia na Jego ucztę. U progu tej Eucharystii prośmy o dar autentycznej wiary, która wyraża się w naszych czynach.

Kolekta jest przeznaczona na potrzeby naszej parafii, a przed kościołem odbędzie się zapowiadana zbiórka na Fundację Papieską Pomoc Kościołowi w Potrzebie.

*****

  1. Dziś o godz. 17:00 zapraszamy na Nieszpory niedzielne.
  2. W środę o godz. 18:00 zapraszamy na Mszę św. w int. misji i misjonarzy, a o godz. 19:00 na spotkanie Koła Przyjaciół Misji.
  3. W tym tygodniu przypada III piątek miesiąca, na nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego zapraszamy w piątek po Mszy św. o godz. 7:30. Msza Święta za zmarłych zalecanych w piątek o godz. 18:00.
  4. Młodzież przygotowującą się do bierzmowania zapraszamy w piątek na mszę św. o godz. 18:00, a następnie na spotkanie.
  5. Cykl nauk przedmałżeńskich dla narzeczonych rozpocznie się 16 listopada o godz. 19:15 w domu parafialnym. Kolejne spotkania w dniach 23 listopada i 30 listopada.
  6. Dzisiaj Koło Misyjne sprzedaje Rogale św. Marcina po każdej Mszy (do wyczerpania zapasów). W tym roku dochód przeznaczony jest na budowę kościoła w Peru, którą prowadzi nasz parafianin o. Grzegorz Adamczyk OFM Conv. Zachęcamy do słodkiego wsparcia naszego misjonarza.
  7. Za tydzień w niedzielę swoje święto patronalne – wspomnienie św. Tarsycjusza, obchodzić będą ministranci. O godz. 11:30 zapraszamy na Mszę św. w ich intencji.
  8. Od 25 listopada rozpoczynamy wizyty kolędowe. Plan kolęd wywieszony jest w gablotce i dostępny na stronie internetowej.
  9. W najnowszym wydaniu Gościa Niedzielnego: warto dowiedzieć się, którzy święci patronują Polsce i jakie znaczenie ma modlitwa za Ojczyznę. Natomiast rozmowy z watykanistą oraz z polskimi uczestnikami Synodu o synodalności pomogą zrozumieć znaczenie i przebieg tego ważnego dla Kościoła wydarzenia.
  10. Za tydzień będziemy przeżywać w naszej parafii niedzielę budzenia powołań. Gościć będziemy kleryków Wyższego Śląskiego Seminarium Duchownego w Katowicach. Kazanie wygłosi diakon Łukasz Porwit a kolekta będzie przeznaczona na seminarium.

________________________

Intencja papieska na listopad:

Módlmy się za Papieża, aby pełniąc swoją misję z pomocą Ducha Świętego, nadal towarzyszył w wierze powierzonej mu trzodzie.