30 NIEDZIELA ZWYKŁA

„Które przykazanie jest największe?” – pyta uczony w Prawie. „Będziesz miłował…” – odpowiada Jezus, wskazując, że miłość Boga i bliźniego stanowi centrum chrześcijańskiego życia. Rozpoczynając Eucharystię, prośmy o dar wewnętrznej przemiany, aby wszystko w naszym życiu było zgodne z Ewangelią Chrystusa.

Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na nasz kościół. Bóg zapłać za wszelkie dobro świadczone dla naszej wspólnoty.

______________________________

 

  1. W środę – 1 listopada – Kościół poprzez Uroczystość Wszystkich Świętych oddaje cześć tym, cieszą się chwałą nieba. Msze św. odprawimy o godz. 7:00, 8:30, 10:00, 11:30, 15:45. O godz. 14:15 odprawimy nabożeństwo za zmarłych. Rozpocznie się w kościele, po czym pójdziemy z modlitwą różańcową na nasz parafialny cmentarz. O godz. 15:45 w kościele zostanie odprawiona Msza św. w intencji zmarłych spoczywających na naszym cmentarzu.
  2. W czwartek – 2 listopada – przypada Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Kościół wspomina wszystkich, którzy w czyśćcu pokutują za swoje grzechy. W tym dniu kancelaria parafialna będzie nieczynna.
  3. Wypominki za zmarłych można składać w kaplicy na cmentarzu w środę 1 listopada od 7.30 do 18.00. Już spisane wypominki można także przynieść do zakrystii. Kartki do wypisania swoich zmarłych są wyłożone z tyłu kościoła na stolikach. Zwracamy się z prośbą o czytelne wypisywanie kartek.
  4. Od Dnia Zadusznego przez cały tydzień o godz. 17:00 będziemy odmawiać Różaniec za zmarłych zalecanych. W piątki listopada o 18:00 odprawiane będą Msze Święte za zmarłych zalecanych.
  5. Już teraz zachęcamy, by zyskać odpust zupełny za dusze w czyśćcu cierpiące. Będzie można to uczynić od południa uroczystości Wszystkich Świętych i we Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych przez pobożne nawiedzenie kościoła, stan łaski uświęcającej i przyjęcie Komunii św., odmówienie modlitw: Ojcze nasz, Wierzę oraz modlitwy w intencjach bliskich Ojcu Świętemu, zachowanie wolności od przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, od 1 do 8 listopada pobożne (tzn. modlitewne) nawiedzenie cmentarza.
  6. W tym tygodniu przypadają: I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. Okazja do sakramentu pokuty codziennie pół godziny przed Mszą Świętą, w czwartek szczególnie dzieci i młodzież zapraszamy od 16:30 a w piątek i sobotę spowiedź od 17:00.
  7. W piątek adoracja po Mszy Świętej wieczornej do godz. 21:00. W ramach adoracji o godz. 19:15 zapraszamy na godzinne uwielbienie Najświętszego Serca Pana Jezusa.
  8. W sobotę zapraszamy o 20:30 na Apel Jasnogórski.
  9. Chorych z posługą sakramentalną odwiedzimy w sobotę 4 listopada. Prosimy o zgłaszanie ich w kancelarii do wtorku.
  10. Kolekta przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na renowację Kalwarii Piekarskiej.

 

Proszono o ogłoszenie:

Dziś o godz. 15:00 pod pomnikiem obok Urzędu Miasta zostanie odmówiony wspólny różaniec w intencji obrony życia poczętego.

_________

31 października w naszym mieście odbędzie się po raz kolejny wydarzenie „Dzień Aniołów – HeavenWins”

HeavenWins, którego pierwsza edycja odbyła się w 2022 roku, to inicjatywa Prezydenta Miasta Siemianowice Śląskie – Rafała Piecha. W założeniu to dzień świadczenia dobra, zbiórek dla potrzebujących i podejmowania zobowiązań na ich rzecz. Tego dnia, szkolna młodzież, ubrana w anielskie stroje, w godz. 10.00 – 14.00 będzie rozdawała na cmentarzach słodycze, odblaski w kształcie serduszek i karteczki zachęcające do dobrych uczynków, a od godz.16.30 do 19.00 w Hali Kompleksu Sportowego „Michał” przy ul. Orzeszkowej 1 odbędzie się, wypełniony atrakcjami, głównie dla najmłodszych, finał Heaven Wins, na który zapraszamy całe rodziny.

Z kolei na godz. 16.00 i 19.00 zaplanowano projekcje filmu „Próba ogniowa” w SCK Parku Tradycji, a Ci, którzy wolą spędzać czas bardziej aktywnie, mogą kręcić kilometry w sztafecie biegowej podczas Biegu Aniołów, który odbędzie się na bieżni stadionu w MOSiR „Pszczelnik” w godz. 11.00 – 17.00.

___________

2 listopada o godz. 19:30 w kościele Mariackim w Katowicach odbędzie się specjalny koncert Misterium Dnia Zadusznego. Wystąpi m.in. pan Józef Skrzek. Szczegóły na plakacie w gablotce.

____________________________

INTENCJA PAPIESKA:

Módlmy się za Papieża, aby pełniąc swoją misję z pomocą Ducha Świętego, nadal towarzyszył w wierze powierzonej mu trzodzie.