XXIX Niedziela Zwykła

 

Dziś rozpoczynamy tydzień modlitw w intencji misji i misjonarzy. Bycie misjonarzem to stawianie Boga na pierwszym miejscu swoich codziennych wyborów i troska by być autentycznym chrześcijaninem, zwłaszcza w obliczu trudności. Niech Eucharystia umocni nas, abyśmy chcieli i potrafili trwać przy Bogu w każdym momencie naszego życia.

Kolekta dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na misje.   

*****

  1. Na nabożeństwa różańcowe zapraszamy dziś o godz. 17:00, a w dni powszednie o godz. 17:15.
  2. W tym tygodniu w liturgii obchodzimy:

– w sobotę – Święto Świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza,

  1. Spotkanie rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej odbędzie się w przyszłą niedzielę 29 października po Mszy Świętej o godz. 18.00.
  2. W najnowszym wydaniu „Gościa Niedzielnego” rozpoczynamy czteroodcinkowy cykl analizujący wizję Kościoła wyłaniającą się z każdej z czterech Ewangelii. Na początek zaglądamy do Ewangelii według św. Marka.
  3. Kolekta przyszłej niedzieli przeznaczona na nasz kościół. Bóg zapłać za wszelkie dobro świadczone dla naszej wspólnoty parafialnej.

Serdecznie zapraszamy do udziału w niezwykłym, jednorazowym i wyjątkowym wydarzeniu – spektaklu muzycznym „Maryja”, który zostanie wystawiony w katowickim Spodku 15 listopada 2023 r. o godz. 18.30. Będzie to poruszająca opowieść o Matce Bożej. Wśród wielu artystycznych wrażeń nie zabraknie wspólnej modlitwy, śpiewu pieśni maryjnych i Godzinek. Na płycie Spodka zobaczymy 300 wykonawców (chór, orkiestra symfoniczna, śpiewacy, tancerze, aktorzy). Bilety w cenie: 50, 60, 70 i 90 zł do nabycia w niedzielę w zakrystii a w tygodniu w kancelarii.

__________________________

INTENCJA PAPIESKA:

Módlmy się, za Kościół, aby przyjął słuchanie i dialog jako styl życia na każdym szczeblu, pozwalając się prowadzić Duchowi Świętemu ku peryferiom świata.