28 Niedziela Zwykła
15.10.2023

Liturgia słowa tej niedzieli pokazuje nam otwarte serce Boga. Ojciec chce nas wprowadzić w głębię swojej tajemnicy. Zaprasza nas na ucztę swojego Syna i czyni z nas wspólnotę uczniów. Odpowiadając na Jego zaproszenie, prośmy o dar wiary, hojność naszych serc i głębokie zrozumienie tajemnicy Kościoła, w którym jest miejsce dla każdego.

Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na nasz kościół. Przed kościołem odbędzie się zbiórka na Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Bóg zapłać za wszelkie świadczone dobro.

*****

  1. Zapraszamy na nabożeństwo różańcowe o godz. 17.00, w tygodniu o godz. 17.15.
  2. Koło Przyjaciół Misji zaprasza na spotkanie inauguracyjne w środę po Mszy św. wieczornej. W niedzielę 22 października z okazji rozpoczynającego się Tygodnia Misyjnego zapraszamy na Mszę św. o godz. 8.30 oraz na różaniec misyjny o godz. 17.00
  3. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:

– w poniedziałek – uroczystość św. Jadwigi Śląskiej, głównej patronki Śląska
– w środę – święto św. Łukasza Ewangelisty
– w tym tygodniu przypada III piątek miesiąca.

  1. Serdecznie zapraszamy uczniów szkół podstawowych i szkół średnich do udziału w kolejnej XXII edycji Archidiecezjalnego Konkursu Literackiego organizowanego przez Akcję Katolicką Archidiecezji Katowickiej. Szczegóły w gablotce i na stronie parafialnej.
  2. Z okazji Dnia Papieskiego grupa Dzieci Maryi zaprasza na papieskie kremówki. Ciastka można kupić po Mszach Świętych. Dochód ze sprzedaży jest przeznaczony na wsparcie działalności grupy.
  3. W najnowszym Gościu Niedzielnym szczególnie polecamy teksty nawiązujące do 45. rocznicy wyboru Jana Pawła II oraz raport o stanie Kościoła w Dostępny jest także w kancelarii „Gość Extra” w cenie 14 zł poświęcony Matce Bożej i objawieniom maryjnym.
  4. Od poniedziałku, na okres zimowy, będą zamknięte główne drzwi kościoła a otwarte boczne z samozamykaczami.
  5. Kolekta przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na misje.

__________________________________

INTENCJA PAPIESKA:

Módlmy się, za Kościół, aby przyjął słuchanie i dialog jako styl życia na każdym szczeblu, pozwalając się prowadzić Duchowi Świętemu ku peryferiom świata.