27 Niedziela Zwykła

Bóg nie godzi się, aby w Kościele, który jest Jego winnicą, zagnieździło się zło, lecz pragnie wspólnoty autentycznie żyjącej orędziem Chrystusa. U progu tej Eucharystii prośmy o uzdrowienie naszych serc i relacji, aby nasza współpraca z Bogiem przynosiła błogosławione owoce w życiu Kościoła.

Witamy w naszej wspólnocie parafialnej proboszcza ks. Mariana Neugebauera. Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na budowę kościoła św. Jana Pawła II w Pszczynie.

*****

  1. Trwa miesiąc modlitwy różańcowej. W niedziele o godz.17.00 a w tygodniu nabożeństwa różańcowe o godz. 17.15. Serdecznie zapraszamy.
  2. Wspominając kolejną rocznicę objawień fatimskich, w piątek 13 października zapraszamy o godz. 17.00 do udziału w nabożeństwie z procesją.
  3. W sobotę, 14 października obchodzimy Dzień Edukacji Narodowej – módlmy się za nauczycieli i wychowawców.
  4. Z okazji XXIII Dnia Papieskiego, który w tym roku obchodzony jest pod hasłem: „Jan Paweł II. Cywilizacja życia”, stypendyści Fundacji KEP „Dzieło Nowego Tysiąclecia” zapraszają na koncert ku czci św. Jana Pawła II, który odbędzie się w sobotę 14 października o godzinie 17.00 w siemianowickim Parku Tradycji. W programie występ uczniów Szkoły Podstawowej nr 13 im. Józefa Skrzeka w Siemianowicach Śląskich, Bytkowskiej Scholi Ducha Świętego oraz duetu fortepianowo – wokalnego ze Szkoły Muzycznej w Żorach. Bezpłatne wejściówki można otrzymać w zakrystii.
  5. Z okazji Dnia Papieskiego grupa Dzieci Maryi zaprasza na papieskie kremówki. Ciastka będzie można zakupić w niedzielę 15 października po Mszach Świętych. Dochód ze sprzedaży jest przeznaczony na wsparcie działalności grupy.
  6. 12 i 13 października odbędzie się zbiórka elektroodpadów na rzecz Stowarzyszenia Dobrych Inicjatyw „Pro Missio”. Środki finansowe, które uda się pozyskać dzięki temu, zostaną przekazane na realizację projektów misyjnych. Wzorem lat poprzednich elektroodpady będzie można składać w tych dniach przy budynku probostwa w wyznaczonym miejscu.
  7. Dzisiaj młodzież naszej parafii sprzedaje Ewangeliarze na 2024r. z Wydawnictwa św. Pawła. Pozycja książkowa zawiera pełny tekst Ewangelii na każdy dzień roku i odnośniki do czytań biblijnych. Jest to propozycja dla każdego, kto chce, aby Słowo Boże stało się jego codzienną modlitwą.
  8. W „Gościu Niedzielnym” m.in.: cykl interesujących artykułów na temat rzymskiego etapu Synodu o synodalności, który w październiku gromadzi biskupów oraz zaproszonych świeckich, również z Polski.

*****

Kolekta przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na nasz kościół.