26 NIEDZIELA ZWYKŁA

„Celnicy i nierządnice wchodzą przed wami do królestwa niebieskiego” – mówi Jezus w dzisiejszej Ewangelii. Przestroga przed ślepotą duchową to w gruncie rzeczy wołanie o nawrócenie serca i zmianę postaw. Niech udział w Eucharystii umocni nasze kroki na drodze wiary.

Kolekta przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii. Bóg zapłać za złożoną ofiarę.

*****

  1. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach różańcowych młodzież, dzieci i dorosłych. Różaniec codziennie o godz. 17.15, a w niedzielę o 17.00.
  2. W poniedziałek o godz. 19.00 zapraszamy na spotkanie parafialnej Akcji Katolickiej do auli Domu katechetycznego. Odbędą się wybory prezesa oddziału oraz zarządu.
  3. W tym tygodniu przypadają I czwartek, I piątek miesiąca i I sobota miesiąca. Na nabożeństwa zapraszamy po mszach porannych. Spowiedź pół godziny przed każdą Eucharystią, a w czwartek i piątek dodatkowo od godz.17:00. Jest to także okazja do adoracji Najświętszego Sakramentu. W piątek adoracja po Mszy Świętej wieczornej do godz. 21.00. W ramach adoracji o godz. 19.15 zapraszamy na wspólną modlitwę – godzinne uwielbienie Najświętszego Serca Pana Jezusa.
  4. W sobotę odwiedzimy chorych z posługą sakramentalną. Prosimy o zgłoszenia do czwartku w kancelarii.
  5. W sobotę o godz. 20.30 zapraszamy na Apel jasnogórski.
  6. W niedzielę, 8 października młodzież naszej parafii będzie sprzedawać Ewangelię na 2024r. z Wydawnictwa św. Pawła, które są sprzedawane od kilku lat w naszej parafii. Pozycja książkowa zawiera pełny tekst Ewangelii na każdy dzień roku, odnośniki do czytań biblijnych. Jest to propozycja dla każdego, kto chce, aby Ewangelia stała się jego codzienną modlitwą, karmiła umysł, serce i wolę.
  7. Dzisiaj w „Gościu Niedzielnym” przeczytamy m.in. o roli aniołów w życiu Pana Jezusa i świętych. Dostępny jest także w zakrystii „Gość Extra” w cenie 14 zł poświęcony Matce Bożej i objawieniom maryjnym.
  8. 12 i 13 października odbędzie się zbiórka elektroodpadów na rzecz Stowarzyszenia Dobrych Inicjatyw „Pro Missio”. Środki finansowe, które uda się pozyskać dzięki temu, zostaną przekazane na realizację projektów misyjnych. Wzorem lat poprzednich elektroodpady będzie można składać w tych dniach przy budynku probostwa w wyznaczonym miejscu.
  9. W przyszłą niedzielę gościć będziemy ks. proboszcza Mariana Neugebauera. Wygłosi słowo Boże i zbierze kolektę na budowę kościoła św. Jana Pawła II w Pszczynie.