Uroczystość odpustowa ku czci św. Michała Archanioła

Nasza Parafia obchodzi dziś swój Odpust ku czci św. Michała Archanioła, Opiekuna Kościoła i naszej Wspólnoty Parafialnej. Bardzo serdecznie witamy Parafian i przybyłych Gości. W sposób szczególny witamy kaznodzieję odpustowego, pochodzącego z naszej parafii – ks. Józefa Wieczorka. Prośmy Dobrego Boga o błogosławieństwo dla całej naszej Wspólnoty parafialnej, dla naszych rodzin.

Kolekta przeznaczona jest na potrzeby naszego kościoła. Zbiórka Caritas przed kościołem na pomoc ofiarom kataklizmów w krajach Afryki Północnej.  Bóg zapłać za Wasz dar serca.

*****

  1. O godz. 17.00 zapraszamy na uroczyste, odpustowe Nieszpory.
  2. Msza Święta za zmarłych naszych parafian oraz wszystkich spoczywających na naszym cmentarzuzostanie odprawiona w poniedziałek o godz. 18.00. Po Eucharystii procesja na cmentarz i modlitwa różańcowa za zmarłych.
  3. We wtorek o godz. 10.00 zapraszamy na Mszę św. wszystkich chorych i starszych Parafian z prośbą o zdrowie, siły i ulgę w cierpieniu oraz wszelkie potrzebne łaski z okazji odpustu. Dziękujemy za pomoc w dotarciu naszych chorych do kościoła.
  4. W piątek święto świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała.
  5. Nauki przedmałżeńskie rozpoczną się 28 września o godz. 19.00 w domu parafialnym.
  6. Od 30 września rusza w naszej parafii pięciotygodniowy kurs lektora i kantora. Osoby zainteresowane czytaniem Słowa Bożego lub śpiewaniem psalmów podczas Mszy św. proszone są o zgłoszenie chęci uczestnictwa w kursie w kancelarii parafialnej. Kurs obejmujący przygotowanie teoretyczne i praktyczne będzie się odbywał w domu parafialnym w soboty: lektorzy w godz. 10.00-12.00; kantorzy w godz. 11.00-13.00. Jest możliwość zrobienia obu kursów jednocześnie w godz. 10.00-13.00.
  7. W niedzielę o godz. 17.00 zapraszamy dzieci przygotowujące się do I Komunii Świętej na obrzęd poświęcenia różańców i pierwsze nabożeństwo różańcowe. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach różańcowych dzieci, młodzież i dorosłych. Różaniec w tygodniu o godz. 17.15, a w niedzielę o 17.00
  8. W najnowszym numerze „Gościa Niedzielnego” tekst o ludziach działających na rzecz zmniejszenia poczucia osamotnienia wśród dzieci niepełnosprawnych.
  9. Kolekta w przyszłą niedzielę będzie przeznaczona na Wyższe Śląskie Seminarium Duchowne.
  10. Chcemy podziękować Wspólnocie Przyjaciół Jezusa i Wspólnocie Jezusa Miłosiernego z Rybnika za przygotowanie i przeprowadzenie w naszej parafii Kursu Nowe Życie oraz Wieczoru Uwielbienia. Dziękujemy wszystkim grupom parafialnym za prowadzenie nowenny przed uroczystością odpustową, chorym za ofiarowane modlitwy i cierpienia oraz wszystkim osobom zaangażowanym w przygotowanie uroczystości odpustowej. Księdzu Józefowi Wieczorkowi za wygłoszone kazanie odpustowe. Bóg zapłać.

***** 

Proszono o ogłoszenie:

Dziś o godz. 15:00 pod pomnikiem obok Urzędu Miasta zostanie odmówiony wspólny różaniec w intencji obrony życia poczętego.

W związku z odbywającą się w niedzielę, 1 października, edycją „Silesia Maratonu” informujemy, że nastąpi czasowe zamknięcie niektórych ulic w Siemianowicach – szczegóły w gablotce.

 

Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy,
by za przykładem naszego patrona – św. Michała Archanioła, 
zawsze stawali po stronie Boga i z odwagą dawali świadectwo wiary.