Rocznica poświęcenia kościoła parafialnego

Dziś przeżywamy uroczystość poświęcenia naszej świątyni. To okazja, aby wspólnie dziękować Bogu za Jego obecność pośród nas oraz wspomnieć w modlitwie tych, którzy tę świątynię wybudowali. Uświadamiamy sobie także odpowiedzialność, jaka spoczywa na nas, abyśmy o ten kościół para­fialny nadal dbali i ubogacali go nie tylko materialnie, ale również duchowo – naszą częstą obecnością i wspólną modlitwą, a przede wszystkim stałą troską o świątynie naszych dusz.

Kolekta jest przeznaczona na potrzeby naszej parafii. Bóg zapłać za wszelkie okazywane dobro i wszelką modlitwę.

*****

  1. Nieszpory niedzielne o godz. 17.00. Serdecznie zapraszamy.
  2. W środę Koło Przyjaciół Misji zaprasza na Mszę św. o godz. 18.00 w int. misji i misjonarzy, a po niej na nowennę do św. Michała Archanioła.
  3. W piątek zapraszamy młodzież na spotkanie o godz. 19.00 w domu katechetycznym.
  4. Trwa nowenna przed naszym parafialnym odpustem. Serdecznie zapraszamy codziennie na Msze św. wieczorne a po nich wspólne modlitwy prowadzone przez poszczególne wspólnoty naszej parafii.
  5. W sobotę od godz. 19.00 zapraszamy wszystkich parafian i gości na wieczór uwielbienia prowadzony przez Wspólnotę Jezusa Miłosiernego z Rybnika, podczas którego powierzymy Bogu całą naszą parafię, nasze rodziny i ważne dla nas sprawy. 
  6. Już za tydzień obchodzimy uroczystość odpustową. Kazania wygłosi – nasz parafianin ks. Józef Wieczorek. Suma odpustowa o godz. 11.30, o godz. 17.00 uroczyste Nieszpory odpustowe. Serdecznie zapraszamy do wspólnego świętowania. Skorzystajmy z przywileju zyskania w tym dniu odpustu zupełnego przez udział w spowiedzi i Komunii Św.
  7. Nauki przedmałżeńskie rozpoczną się 28 września o godz. 19.00 w domu parafialnym.
  8. Od 30 września rusza w naszej parafii pięciotygodniowy kurs lektora i kantora. Osoby zainteresowane czytaniem Słowa Bożego lub śpiewaniem psalmów podczas Mszy św. proszone są o zgłoszenie chęci uczestnictwa w kursie w kancelarii parafialnej. Kurs obejmujący przygotowanie teoretyczne i praktyczne będzie się odbywał w domu parafialnym w soboty: lektorzy w godz. 10.00-12.00; kantorzy w godz. 11.00-13.00. Jest możliwość zrobienia obu kursów jednocześnie w godz. 10.00-13.00.
  9. W najnowszym numerze Gościa Niedzielnego warto zwrócić szczególną uwagę na wywiad z kard. Grzegorzem Rysiem (m.in. o wypowiedziach papieża Franciszka na temat Rosji) oraz na główny temat numeru – o tym, jak bronić się przed brutalizacją języka w przestrzeni publicznej.
  10. Kolekta w przyszłą niedzielę zostanie przeznaczona na potrzeby naszego kościoła.

*****

Boże, Ty co roku pozwalasz nam przeżywać na nowo dzień poświęcenia tego kościoła, wysłuchaj prośby swojego ludu i spraw, aby tutaj zawsze służył Tobie z czystym sercem i w pełni osiągnął owoce odkupienia