21 NIEDZIELA ZWYKŁA

 

Chrystus jest pełnią Bożego objawienia. To On posiada klucze, które otwierają przed nami tajemnice życia, przebaczenia i zbawienia. Włączeni do Kościoła przez wiarę oraz chrzest, mamy dostęp do Chrystusa i Bożych tajemnic. Niech czynny udział w tej Eucharystii otworzy przed nami ogrom bogactw, mądrości i wiedzy, jakimi pragnie dzisiaj podzielić się z nami Bóg.

Duchowo łączymy się z pielgrzymami zebranymi w sanktuarium Matki Bożej i św. Bartłomieja w Piekarach Śl. Kolekta przeznaczona jest na potrzeby archidiecezji.

* * * * *

 1. Zapraszamy na Nieszpory o godz. 17:00.
 2. W tym tygodniu przypadają I piątek i I sobota miesiąca. Na nabożeństwa zapraszamy po mszach porannych. Spowiedź pół godziny przed każdą Eucharystią, a w piątek i sobotę dodatkowo od godz.17:00. Jest to także okazja do adoracji Najświętszego Sakramentu. W piątek adoracja również po Mszy Świętej wieczornej do godz. 21:00.Od godz.19:15 czuwanie przy Sercu Jezusa – wspólna modlitwa i śpiew.
 3. W sobotę kapłani o godz. 10:00 gromadzą się w katedrze Chrystusa Króla w Katowicach w ramach Dnia Modlitw o Uświęcenie Duchowieństwa. Polecamy tę intencję Waszej modlitwie.
 4. W sobotę zapraszamy na Apel Jasnogórski o godz. 20:30.
 5. Od przyszłej niedzieli Msze św. będą odprawiane o godz. 7:00, 8:30, 10:00, 11:30, 15:45 i 18:00. Kolekta będzie przeznaczona na potrzeby naszego kościoła. W tym dniu przywitamy nowego ks. wikarego – ks. Piotra Literskiego, który wygłosi kazania a po Mszy Świętej będzie udzielał błogosławieństwa prymicyjnego.

* * * * 

 1. Msze w intencji uczniów, nauczycieli i rodziców z okazji rozpoczęcia roku szkolnego odprawimy w poniedziałek 4 września o godz. 17:00.
 2. Spotkanie Parafialnej Rady Duszpasterskiej odbędzie się w poniedziałek 4 września po Mszy Świętej wieczornej na probostwie.  
 3. Chorych odwiedzimy w sobotę 9 września. Zapisy w kancelarii.
 4. Spotkanie rodziców dzieci klas III przygotowujących się do przyjęcia I Komunii Świętej i Wczesnej Komunii św. odbędzie się w niedzielę 10 września o godz. 19:00 w kościele.
 5. Spotkania dzieci przygotowujących się do Wczesnej Komunii św. rozpoczynają się od poniedziałku 11 września o godz. 17:00.
 6. Trwają zapisy na kurs Nowe Życie. Więcej wiadomości i informacje o zapisach znajdziemy na plakatach w gablotce oraz na stronie internetowej naszej parafii www.michalkowice.ihs.pl

* * * * *

Proszono o ogłoszenie:

Dziś o godz. 15:00 pod pomnikiem obok Urzędu Miasta zostanie odmówiony wspólny różaniec w intencji obrony życia poczętego.