19 Niedziela Zwykła

„Panie, ratuj mnie!” – woła Piotr w dzisiejszej Ewangelii, ogarnięty lękiem na widok silnego wiatru. Wobec rozmaitych zagrożeń w naszym życiu także my chcemy dostrzec Jezusa. Pan jest blisko i wyciąga do nas swoją pomocną dłoń we wszystkich sytuacjach naszego życia. Niech udział w dzisiejszej Eucharystii umocni naszą ufność i wiarę.

Kolekta przeznaczona jest na nasz kościół. Bóg zapłać za składane ofiary.

*****

  1. Dziś w ramach Nieszporów o godz.17:00 zapraszamy na nabożeństwo ku czci Matki Boskiej Fatimskiej. Prosimy przynieść ze sobą świece z okapnikami.
  2. W poniedziałek, 14 sierpnia w naszej parafii przypada wieczna adoracja Najświętszego Sakramentu. Rozpoczniemy ją po Mszy św. o godz. 7:30 a zakończymy sakramentalnym błogosławieństwem i Mszą św. o godz. 18:00. Postarajmy się uczcić naszego Pana w osobistej adoracji.
  3. We wtorek, 15 sierpnia przeżywamy Uroczystość Wniebowzięcia NMP. Msze św. odprawimy według porządku niedzielnego. Po Mszach św. będziemy błogosławić zioła i kwiaty, a po południu o 17:00 zapraszamy na nieszpory maryjne
  4. W czwartek obchodzimy uroczystość św. Jacka, głównego patrona naszej archidiecezji.
  5. W tym tygodniu przypada III piątek miesiąca na nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego zapraszamy po Mszy św. porannej o godz.7:30
  6. Za tydzień w niedzielę odbędzie się pielgrzymka kobiet i dziewcząt do Matki Bożej Piekarskiej. Grupa piesza z naszej parafii wyruszy o godz. 6:30. Powrót około godz.18:00. Ze względu na powitanie powracających pielgrzymów Msza św. wieczorna zostaje przesunięta na godz. 18:30. Okazja do spowiedzi przed pielgrzymką codziennie przed każdą Mszą św. i w sobotę od godz. 17:00.
  7. Dzisiaj w Gościu Niedzielnym przeczytamy między innymi, podsumowanie Światowych Dni Młodzieży – wielkiego wydarzenia, w którym uczestniczył papież Franciszek.
  8. Trwają zapisy na Kurs Nowe Życie prowadzony przez Szkołę Nowej Ewangelizacji Jezusa Miłosiernego z Rybnika. Więcej wiadomości i informacje o zapisach znajdziemy na plakatach w gablotce oraz na stronie internetowej naszej parafii www.michalkowice.ihs.pl
  9. Kolekta w przyszłą niedzielę będzie przeznaczona na bieżące potrzeby naszego kościoła.

*****

Dzisiejsza Ewangelia stawia nam pytanie o naszą wiarę. Poddany próbie św. Piotr miał wielki zapał, ale bardzo szybko otaczająca rzeczywi­stość osłabiała jego wiarę. Postawmy sobie pytanie: jaka jest nasza wiara?