ŚWIĘTO PRZEMIENIENIA PAŃSKIEGO

 

W dzisiejszej Ewangelii Jezus zabiera uczniów na górę, aby objawić im swoją chwałę. „Twarz Jego zajaśniała jak słońce, odzienie zaś stało się białe jak światło” – notuje ewangelista Mateusz. To wydarzenie ma przygotować apostołów i umocnić ich wiarę. Prośmy w trakcie tej Eucharystii, aby Bóg umocnił także naszą wiarę i przemienił nasze życie, abyśmy we wszystkim działali dla Jego większej chwały.

Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na Wydział Teologiczny Uniwersytetu Śląskiego. Bóg zapłać za składaną ofiarę.

 *****

Witamy w naszej wspólnocie parafialnej o.Boguchwała Orczyka z Zakonu Franciszkańskiego. Jest duszpasterzem w Lublińcu a przez miesiąc będzie pomagał w naszej parafii.

  1. Serdecznie zapraszamy na nieszpory niedzielne o godz. 17.00.
  2. W środę obchodzimy święto św. Teresy Benedykty od Krzyża (Edyty Stein), patronki Europy a w czwartek św. Wawrzyńca.
  3. W najnowszym „Gościu Niedzielnym” można przeczytać m.in. o przyczynach nasilających się ataków na chrześcijan w Ziemi Świętej, o współczesnych eremitach oraz o tym, jak działa błogosławieństwo.
  4. W przyszłą niedzielę, 13 sierpnia w ramach Nieszporów o godz.17.00 zapraszamy na nabożeństwo ku czci Matki Boskiej Fatimskiej. Prosimy przynieść ze sobą świece z okapnikami.
  5. Kolekta przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na nasz kościół.

 

Serdecznie zapraszamy na wyjątkowe wydarzenie w naszej parafii. W dniach 15-17 września 2023 r. odbędzie się Kurs Nowe Życie prowadzony przez Szkołę Nowej Ewangelizacji Jezusa Miłosiernego z Rybnika. Więcej wiadomości i informacje o zapisach znajdziemy na plakatach w gablotce oraz na stronie internetowej naszej parafii www.michalkowice.ihs.pl

*****

Życzymy radosnego świętowania Dnia Pańskiego.