17 Niedziela Zwykła 

W dzisiejszej Ewangelii słyszymy o skarbie ukrytym w roli i drogocennej perle. Jezus chce nas zachęcić do radykalnego wyboru. On sam jest skarbem, a wspólnota z Nim drogocenną perłą. Prośmy o łaskę nieustannego odkrycia wartości Królestwa Bożego, które ofiaruje nam Jezus.

Kolekta dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na nasz kościół. Bóg zapłać za składane ofiary.

*****

  1. Na Nieszpory zapraszamy o godz. 17:00
  2. We wtorek rozpoczyna się sierpień. Jak co roku zapraszamy do daru abstynencji dla ratowania uzależnionych i budowania kultury trzeźwości. Księga zobowiązań abstynenckich będzie wyłożona pod obrazem Matki Bożej.
  3. W środę, 2 sierpnia przypada odpust Porcjunkuli. Wierni mogą uzyskać odpust zupełny, gdy nawiedzą kościół parafialny, odmówią „Wierzę w Boga”, „Ojcze nasz” i „Zdrowaś Maryjo” oraz spełnią zwykłe warunki odpustu.
  4. W tym tygodniu przypadają I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. Na nabożeństwa zapraszamy po mszach porannych. Spowiedź pół godziny przed każdą Eucharystią, a w czwartek, piątek i sobotę dodatkowo od godz.17:00. Jest to także okazja do adoracji Najświętszego Sakramentu. W piątek adoracja również po Mszy Świętej wieczornej do godz.21.00.
  5. Apel Jasnogórski w sobotę o godz. 20:30.
  6. W „Gościu Niedzielnym” można przeczytać artykuły zapowiadające rozpoczynające się niebawem w Portugalii Światowe Dni Młodzieży.
  7. Bóg zapłać Wspólnocie Przyjaciół Jezusa za prowadzenie we wtorki spotkań modlitewnych „Spacer po szczęście” i wszystkim, którzy w nich uczestniczyli.
  8. Kolekta przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na Wydział Teologiczny UŚ.
  9. Dziś po Mszy św. jak było to głoszone tydzień temu, będziemy udzielać uroczystego błogosławieństwa kierowcom i święcić będziemy pojazdy mechaniczne na parkingu parafialnym oraz na dużym parkingu po drugiej stronie ulicy Kościelnej. Ofiary złożone przy tej okazji zostaną przekazane na rzecz misyjnych środków transportu.

*****

Dziś o godz. 15.00 pod pomnikiem obok Urzędu Miasta zostanie odmówiony wspólny różaniec w intencji obrony życia poczętego.