16 Niedziela Zwykła

Przypowieść o chwaście, którą usłyszymy dzisiaj w Ewangelii, jest lekcją cierpliwości i nadziei. Jezus przestrzega nas przed wydawaniem pochopnych sądów i nieprzemyślanym działaniem. Niech udział w tej Eucharystii umocni w nas przekonanie, że sprawiedliwość i dobroć Boga są większe niż nasze ludzkie kalkulacje.

Dziś obchodzimy III Światowy Dzień Dziadków i Osób Starszych, ustanowiony przez papieża Franciszka. Pamiętajmy w modlitwie o naszych seniorach.

Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na Kalwarię Piekarską. Bóg zapłać za złożoną ofiarę.   

*****

  1. Na Nieszpory zapraszamy o godz. 17:00.
  2. We wtorek obchodzimy wspomnienie św. Krzysztofa – patrona kierowców. W związku z tym, w najbliższą sobotę wieczór i niedzielę po każdej Mszy św. będziemy udzielać uroczystego błogosławieństwa kierowcom i święcić będziemy pojazdy mechaniczne na parkingu parafialnym oraz na dużym parkingu po drugiej stronie ulicy Kościelnej. Ofiary złożone przy tej okazji zostaną przekazane na rzecz misyjnych środków transportu.
  3. Wspólnota Przyjaciół Jezusa zaprasza we wtorek na ostatnie spotkanie modlitewne z cyklu „Na spacer po Szczęście”. Rozpoczynamy Eucharystią o godz. 18.00, po niej wspólne uwielbienie przed Najświętszym Sakramentem. „Spacer ze Świętymi” to temat kolejnego spotkania. 
  4. W „Gościu Niedzielnym” ” o coraz popularniejszym w Polsce św. Szarbelu i żyjącej jego duchowością wspólnocie Rodzina św. Szarbela, a także o tym, jak zmieni się kolegium kardynalskie po ostatnich nominacjach papieża Franciszka.
  5. Kolekta przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na nasz kościół. Bóg zapłać za wszelkie dobro.

*****

Czasami mówimy, że nasza wiara jest słaba. Pytanie, które możemy sobie dziś postawić: Na ile wzmacniam swoją wiarę przez modlitwę – rozmowę z Bogiem? 

Do ufnej modlitwy zachęca nas dzisiejsza Ewangelia.