XIII NIEDZIELA ZWYKŁA

Chrystus do końca nas umiłował i oddał za nas swoje życie. Tylko wpatrzeni w Jego przykład możemy zrozumieć radykalizm słów, które dzisiaj usłyszymy, i wybrać pierwszeństwo Jego miłości: „Kto kocha ojca lub matkę bardziej niż Mnie, nie jest Mnie godzien. I kto kocha syna lub córkę bardziej niż Mnie, nie jest Mnie godzien”. Rozpoczynając Mszę Świętą, prośmy, by Bóg uzdrawiał nas z choroby egoizmu i uzdalniał do coraz doskonalszej miłości.

Kolekta dzisiejszej niedzieli jest przeznaczona na Wyższe Śląskie Seminarium Duchowne.

*****

  1. Po południu o godz. 17.00 zapraszamy na nieszpory niedzielne.
  2. Wspólnota Przyjaciół Jezusa zaprasza w każdy wtorek lipca na spotkanie modlitewne z cyklu „Spacer po Szczęście”. Rozpoczynamy Eucharystią o godz. 18.00, po niej wspólne uwielbienie przed Najświętszym Sakramentem. Pierwszy spacer z Aniołami.
  3. W czwartek, 6 lipca, święto patronalne Apostolstwa Chorych – Wspomnienie Matki Bożej Uzdrowienia Chorych. Pamiętajmy o naszych chorych w modlitwach. W tym dniu odbędzie się ogólnopolska pielgrzymka Apostolstwa Chorych na Jasną Górę.
  4. W tym tygodniu przeżywamy I czwartek i I piątek miesiąca. Msza św. w int. kapłanów w czwartek o godz. 18.00. Okazja do spowiedzi przed każdą Mszą św., w piątek i sobotę od godz. 17.00. Jest to także okazja do adoracji Najświętszego Sakramentu.
  5. W piątek o godz. 7.30 Msza św. ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. W tym dniu dodatkowo możliwość adoracji po Mszy św. wieczornej do godz. 21.00.
  6. W najnowszym „Gościu Niedzielnym” przeczytamy m.in. o licznych formach pomocy Kościoła matkom w potrzebie.
  7. Kolekta przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na nasz kościół.

*****

Niech nowy tydzień będzie dla nas czasem poznawania Jezusa i Jego miłości, abyśmy stawali się Jego uczniami. Na czas, który jest przed nami, we wszystkich trudach i radościach, niech nas umacnia Boże błogosławieństwo.