XII NIEDZIELA ZWYKŁA

Nasz udział we Mszy św. jest wyznaniem naszej wiary i miłości do Chrystusa. Przychodzi do nas, by uwolnić nasze serca od lęku. On jest potężnym mocarzem, któremu pragniemy powierzać nasze sprawy. Otwórzmy nasze serca na spotkanie z Nim, by umocnić naszą wiarę. Módlmy się w intencji dzieci i młodzieży rozpoczynających wakacje.

Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na dzieła miłosierdzia Stolicy Apostolskiej – tzw. Świętopietrze.

*****

 1. Po południu zapraszamy na Nieszpory o godz. 17.00.
 2. W poniedziałek zapraszamy Parafialną Radę Duszpasterską i Ekonomiczną na spotkanie po Mszy Świętej wieczornej na probostwie.
 3. W czwartek obchodzimy Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła.
 4. W piątek o godz. 18.00 Msza Święta za zmarłych w maju.
 5. W tym tygodniu przypada I sobota miesiąca. O godz. 7.30 Msza Święta ku czci Niepokalanego Serca Maryi a po niej nabożeństwo. O godz. 20.30 zapraszamy tradycyjnie na Apel Jasnogórski.
 6. Najnowszy numer „Gościa Niedzielnego” zawiera refleksje o Bogu Ojcu.
 7. Z okazji zakończonego roku szkolnego i katechetycznego składamy podziękowania wszystkim zaangażowanym w dzieło katechizacji i ewangelizacji: katechetom, animatorom grup parafialnych, rodzicom i uczestnikom tych dzieł i życzymy udanego wypoczynku.
 8. Zachęcamy, by Rodzice wysyłający swoje dzieci na wakacje napisały odpowiednią prośbę skierowaną do organizatorów wypoczynku o umożliwienie udziału w Mszy Świętej niedzielnej.
 9. Przypominamy, że w wakacje nie ma Mszy Świętej niedzielnej o godz. 15.45.
 10. Wspólnota Przyjaciół Jezusa serdecznie zaprasza na cykl czuwań modlitewnych „Na spacer po Szczęście” w każdy wtorek lipca, po Mszy Świętej wieczornej.
 11. Kolekta przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na Wyższe Śląskie Seminarium Duchowne.

*****

Dziś o godz. 15.00 pod pomnikiem obok Urzędu Miasta zostanie odmówiony wspólny różaniec w intencji obrony życia poczętego.