XI Niedziela Zwykła 

„Bliskie już jest królestwo niebieskie” – mówi Jezus, wysyłając uczniów na pierwszą misję ewangelizacyjną. Także i my, włączeni w Mistyczne Ciało Chrystusa, jesteśmy wezwani, by głosić obecność Boga pośród nas. U progu Eucharystii wzbudźmy szczere pragnienie przylgnięcia do Niego, abyśmy mogli budować Kościół wolny od podziałów i niezgody, w którym fundamentem jedności jest On sam, żywy i zmartwychwstały Pan.   

Kolekta dzisiejsza jest przeznaczona na potrzeby naszego kościoła. Bóg zapłać za wszelkie dobro.

*****

 1. Zapraszamy na nieszpory niedzielne o godz. 17.00.
 2. W środę zapraszamy na Mszę św. o godz. 18.00 w intencji ks. Artura, który w tym dniu obchodzi rocznicę urodzin.
 3. Z okazji zakończenia roku szkolnego zapraszamy dzieci i młodzież naszej parafii, nauczycieli i pracowników szkół na Mszę Świętą dziękczynną:
 • w czwartek o godz. 12.00 – SP 4
 • w piątek o godz. 18.00 – SP 13
 1. W sobotę obchodzimy Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela.
 2. Od przyszłej niedzieli, czyli od 25 czerwca, Msze św. będziemy odprawiać według porządku wakacyjnego, tzn. w niedzielę nie będzie Mszy o godz. 15.45.
 3. W poniedziałek 26 czerwca zapraszamy Parafialną Radę Duszpasterską i Ekonomiczną na spotkanie na probostwie po Mszy Świętej wieczornej.
 4. W „Gościu Niedzielnym” m.in. o nowym metropolicie katowickim – arcybiskupie Adrianie Galbasie.
 5. Kolekta przyszłej niedzieli zostanie przeznaczona na cele dobroczynne Stolicy Apostolskiej – tzw. Świętopietrze.
 6. Decyzją ks. abpa Adriana Galbasa posługę w naszej parafii rozpocznie od końca sierpnia neoprezbiter ks.Piotr Literski, pochodzący z Parafii Trójcy Przenajświętszej w Rudzie Śląskiej – Kochłowicach. Otoczmy Go już naszą modlitwą.