W dzisiejszej Ewangelii usłyszymy o powołaniu celnika Mateusza. Chrystus spojrzał na niego z miłością i wybrał, zapraszając do poświęcenia się sprawie królestwa Bożego. Ten sam Chrystus spogląda dziś na nas, mówi do nas w słowach Ewangelii, przychodzi w znaku łamanego chleba. Niech Jego obecność na nowo rozpali nasze serca i pomoże kształtować życie w oparciu o Ewangelię.

Kolekta zostanie przeznaczona na Wydział Teologiczny. Bóg zapłać za składane ofiary.

*****

  1. Trwa Oktawa Bożego Ciała – zapraszamy po mszach wieczornych na Nabożeństwo Eucharystyczne z procesją wokół kościoła. W sposób szczególny do udziału zachęcamy dzieci komunijne i dzieci w bieli.
  2. We wtorek, po Mszy św. wieczornej zapraszamy na nabożeństwo ku czci Matki Boskiej Fatimskiej – różaniec i procesję wokół kościoła. Prosimy zabrać świece z okapnikami.
  3. W piątek obchodzimy Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Po mszy porannej nabożeństwo i poświęcenie rodzaju ludzkiego Najświętszemu Sercu.
  4. W sobotę obchodzimy wspomnienie Niepokalanego Serca NMP.
  5. Zapraszamy do udziału w Ingresie nowego Arcybiskupa Katowickiego do katedry Chrystusa Króla w Katowicach w sobotę o godz. 11.00.
  6. W „Gościu Niedzielnym” polecamy m.in. tekst o świętych szczególnie związanych z Chrystusem Eucharystycznym.
  7. Bóg zapłać za postawienie ołtarzy na trasie Bożego Ciała i składającym ofiarę na kwiaty, dzieciom komunijnym oraz sypiącym kwiaty, ich rodzicom, służbie liturgicznej i kościelnej, niosącym baldachim, kierującym ruchem, pocztowi sztandarowemu Dzieci Maryi, wszystkim, którzy przystroili okna swoich domów, zaangażowanym w przygotowanie uroczystości oraz jej uczestnikom. Zapraszam tradycyjnie na Mszę Świętą w int. budowniczych ołtarzy i składających ofiarę na kwiaty, w niedzielę 18 czerwca o godz. 8.30.
  8. Kolekta przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na bieżące potrzeby naszej parafii.
  9. Decyzją ks. abpa Adriana Galbasa, ks. Mariusz Obałka został mianowany od 30 lipca nowym administratorem Parafii św. Marii Magdaleny w Rudzie Śląskiej – Bielszowicach. Życzymy darów Ducha Świętego i opieki św. Marii Magdaleny oraz św. Michała Archanioła. Już dziś zapraszamy na Mszę Świętą dziękczynną za posługę ks. Mariusza w naszej wspólnocie parafialnej 23 lipca o godz. 8.30.

*****

Proszono o przekazanie informacji:

Dzisiaj o godz. 15.00 pod pomnikiem na Rynku obok Urzędu Miasta w Siemianowicach Śl. zostanie odmówiony wspólny różaniec w intencji ochrony życia dzieci poczętych.