UROCZYSTOŚĆ TRÓJCY ŚWIĘTEJ

Kościół na całym świecie obchodzi dziś uroczystość Trójcy Przenajświętszej. Ojciec, Syn i Duch, jeden i ten sam Bóg, zaprasza nas do wejścia w tajemnicę swojego wewnętrznego życia. Niech miłość Boga, dostępna także w tej Eucharystii, przeniknie nas do głębi i uzdolni do budowania więzów opartych na sile miłości.

Gościmy dziś ks. proboszcza Mariana Neugebauera, który wygłosi słowo Boże i zbierze kolektę na budowę kościoła św. Jana Pawła II w Pszczynie.

*****

  1. W poniedziałek spotkanie Parafialnej Akcji Katolickiej o godz. 19.00 na probostwie.
  2. We wtorek o godz. 19.00 w domu katechetycznym rozpocznie się cykl nauk przedmałżeńskich dla narzeczonych planujących w najbliższych miesiącach zawrzeć sakramentalne małżeństwo. Kolejne spotkania 13 i 20 czerwca.
  3. W czwartek obchodzimy Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pana Jezusa. Przez procesję z Najświętszym Sakramentem składamy publiczne wyznanie naszej wiary i pobożności Eucharystycznej. Procesja wyruszy po Mszy Św. rozpoczynającej się o godz. 8:30. Przejdziemy ulicami: Oświęcimską, Sikorskiego, M. Dąbrowskiej, Kochanowskiego, E. Plater, Andersa, Oświęcimską. Prosimy o przygotowanie ołtarzy w tradycyjnych miejscach i wystrój okien w całej parafii. Zachęcamy mieszkańców do zaangażowania się w budowę i wystrój ołtarzy oraz dziękujemy za wspólną troskę. Zapraszamy dzieci pierwszokomunijne w strojach i młodsze dzieci w bieli do sypania kwiatów. W Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pana Jezusa jesteśmy zobowiązani do uczestnictwa we Mszy św. W środę o godz. 18.00 będzie Msza św. z Uroczystości Bożego Ciała. W czwartek Msze Święte o godz. 7.00, 8.30, 11.30 i 18.00.
  4. Od piątku przez 8 dni trwa Oktawa Bożego Ciała – zapraszamy na Nabożeństwo Eucharystyczne z procesją wokół Kościoła po Mszy św. wieczornej. Zapraszamy wszystkie dzieci komunijne.
  5. W niedzielę 11 czerwca o godz. 8:30 swój jubileusz 25-lecia kapłaństwa będzie obchodził ks. dr hab. Adam Sobczyk ze Zgromadzenia Misjonarzy Świętej Rodziny, który pochodzi z naszej parafii. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy i dziękczynienia.
  6. W „Gościu Niedzielnym” polecamy szczególnie m.in. rozmowę z abp. Georgiem Gänsweinem, osobistym sekretarzem papieża Benedykta XVI, oraz smutny artykuł opisujący stan wiedzy historycznej Polaków i wskazujący na wynikające z tego konsekwencje.
  7. Kolekta przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na Wydział Teologiczny UŚ.