ZESŁANIE DUCHA ŚWIĘTEGO

Kończymy dziś okres wielkanocny uroczystością Zesłania Ducha Świętego. Wielkim pragnieniem Chrystusa jest to, aby Jego uczniowie przyjęli dar Ducha i w Jego mocy przemieniali oblicze tej ziemi. Niech udział w Eucharystii otworzy nas na moc miłości, którą rozlewa w naszych sercach obiecany Duch Święty.

Dziś pielgrzymka mężczyzn i młodzieńców do MB Piekarskiej. Polecajmy pątników w naszych modlitwach.

Kolektę dzisiejszą przeznaczamy na bieżące potrzeby naszego kościoła. Bóg zapłać za wszelkie dobro świadczone dla naszej wspólnoty.

*****

 1. Dziś można zyskać odpust zupełny publicznie odmawiając hymn „Przybądź Duchu Stworzycielu” i spełniając zwykłe warunki odpustu.
 2. W poniedziałek obchodzimy Święto NMP Matki Kościoła.
 3. Osoby, które chciałyby się zaangażować w przygotowanie ołtarzy na Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej zapraszamy we wtorek na spotkanie po mszy wieczornej do domu katechetycznego.
 4. W czwartek obchodzimy Święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Pamiętajmy w tym dniu w modlitwie o powołanych i módlmy się o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne.
 5. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. Nabożeństwa odprawimy po Mszach Świętych porannych. Okazja do spowiedzi pół godziny przed Mszą w tygodniu, w czwartek, w piątek i sobotę od 17:00.
 6. Po Mszy Świętej wieczornej w piątek w kościele adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 21:00. Od godz.19:15 czuwanie – wspólna modlitwa i śpiew.
 7. W przyszłą sobotę chcemy odwiedzić naszych chorych i starszych parafian. Zgłoszenia do czwartku w kancelarii.
 8. W sobotę o godz. 7:30 Msza św. wynagradzająca za grzechy, zniewagi, bluźnierstwa wyrządzone Niepokalanemu Sercu Maryi. Przed Mszą św. zapraszamy na Różaniec.
 9. W przyszłą niedzielę obchodzimy Uroczystość Najświętszej Trójcy. Msza Święta w int. dzieci naszej parafii z okazji Dnia Dziecka zostanie odprawiona w przyszłą niedzielę o godz. 11:30. Gościć także będziemy ks. proboszcza Mariana Neugebauera. Wygłosi słowo Boże i zbierze kolektę na budowę kościoła św. Jana Pawła II w Pszczynie.
 10. Za tydzień odbędzie się w katedrze Chrystusa Króla w Katowicach pielgrzymka dzieci wczesno i pierwszokomunijnych. Początek o godz. 13:30.
 11. W poniedziałek 5 czerwca zapraszamy na spotkanie Parafialnej Akcji Katolickiej o godz. 19:00 w domu katechetycznym.
 12. Dzisiaj w „Gościu Niedzielnym” polecamy m.in. artykuł o ustanawianym dziś sanktuarium na Bachledówce – związanym z bł. kard. Wyszyńskim oraz odpowiedź na pytanie o znaczenie sformułowania z Koronki do Miłosierdzia Bożego o ofiarowywaniu Bogu Ciała i Krwi, Duszy i Bóstwa Jezusa Chrystusa.
 13. Cykl nauk przedmałżeńskich dla narzeczonych planujących w najbliższych miesiącach zawrzeć sakramentalne małżeństwo rozpocznie się we wtorek 6 czerwca o godz. 19.00 w domu katechetycznym.
  Kolejne spotkania 13 i 20 czerwca.

 

*****

Proszono o ogłoszenie:

Prezydent Miasta serdecznie zaprasza na VII PIKNIK ZDROWIA, który odbędzie się 4 czerwca w godz. 10:00-15:00, w „Parku Tradycji” w Michałkowicach. Szczegóły na plakacie w gablotce.