WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE

Czytania dzisiejszej uroczystości przenoszą nas na Górę Oliwną, gdzie Jezus udziela ostatnich nauk swym uczniom i wstępuje do chwały Ojca. Zmartwychwstały odchodzi, ale nie przestaje być obecny w swoim Kościele. Prośmy u progu tej Eucharystii o dar otwartego serca, zdolnego rozpoznawać obecność Pana i świadczyć o Jego dobroci.

Kolekta dzisiejsza jest przeznaczona na potrzeby naszej parafii. Bóg zapłać za składane ofiary.

*****

 1. Trwa nowenna przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego, którą obchodzić będziemy w przyszłą niedzielę.
 2. Od 21 do 28 maja przeżywamy tydzień modlitw za Powołanych do małżeństwa. W naszych modlitwach pamiętajmy o narzeczonych i małżonkach.
 3. W środę przypada Dzień Modlitw za Kościół w Chinach. Pamiętajmy w modlitwie o katolikach mieszkających w tym kraju.
 4. W środę 24 maja o godz. 18:00 Koło Przyjaciół Misji zaprasza na mszę św. w int. misji i misjonarzy a później na spotkanie.
 5. W piątek 26 maja dzieci z Przedszkola nr 6 i uczniowie SP 13 chcą w szczególny sposób uczcić Matkę Boską i zapraszają w tym dniu na program artystyczny podczas nabożeństwa majowego, które rozpoczniemy wyjątkowo o godz. 17.15. Zapraszamy szczególnie wszystkie mamy.
 6. Zapraszamy na czuwanie modlitewne przed Zesłaniem Ducha Świętego przygotowane przez Wspólnotę Przyjaciół Jezusa w sobotę o godz. 20.00 zakończone Apelem Jasnogórskim o godz. 21.00.
 7. Cykl nauk przedmałżeńskich dla narzeczonych planujących w najbliższych miesiącach zawrzeć sakramentalne małżeństwo rozpocznie się we wtorek 6 czerwca o godz. 19.00 w domu katechetycznym. Kolejne spotkania 13 i 20 czerwca.
 8. Dzisiaj w „Gościu Niedzielnym” polecamy artykuł o wniebowstąpieniu Pańskim jako nowej formie obecności Jezusa pośród swoich uczniów.
 9. Za tydzień mężczyźni i młodzieńcy pielgrzymują do MB Piekarskiej. Nasza parafia wyrusza w niedzielę o godz. 6:30. Przywitanie powracających pielgrzymów ok. godz.18:00 w kościele. Dlatego Mszę św. wieczorną w przyszłą niedzielę odprawimy wyjątkowo o godz.18:30. Okazja do spowiedzi w sobotę od godz. 17:00.
 10. Podczas tegorocznej Uroczystości Najświętszego Ciała i Krwi Pana Jezusa w dniu 8 czerwca, przejdziemy w procesji ulicami: Oświęcimską, Sikorskiego, M. Dąbrowskiej, Kochanowskiego, E. Plater, Andersa, Oświęcimską. Osoby, które chciałyby się zaangażować w postawienie ołtarzy zapraszamy na spotkanie 30 maja po mszy wieczornej w domu katechetycznym.
 11. Wszystkich zainteresowanych wyjazdem na Lednicę zapraszamy 27.05. o godz. 19.00 na modlitwę i spotkanie organizacyjne.
 12. Kolekta w przyszłą niedzielę przeznaczona będzie na potrzeby naszej parafii.