VI Niedziela Wielkanocna
 

W dzisiejszej Ewangelii Jezus zapowiada swoim uczniom przyjście Ducha Świętego, który będzie kontynuował Jego dzieło na ziemi, prowadząc ich do poznania prawdy. U progu Eucharystii otwórzmy nasze serca na przemieniające działanie Bożego Ducha, abyśmy poddani Jego prowadzeniu przyczyniali się do budowy królestwa Bożego na ziemi

Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na potrzeby archidiecezji.

*****

 1. W poniedziałek, wtorek i środę przypadają dni krzyżowe. Będziemy modlić się o dobre urodzaje i błogosławieństwo dla pracujących w rolnictwie. Naszą modlitwę rozpoczniemy w te dni o godz. 17.15 pod krzyżem misyjnym.
 2. Zapraszamy na nabożeństwa majowe w niedziele o godz. 17.00, a w tygodniu o godz. 17.30
 3. We wtorek święto św. Andrzeja Boboli, prezbitera i męczennika, patrona Polski.
 4. Dzieci obchodzące I rocznicę przyjęcia Komunii Świętej wraz z rodzicami zapraszamy na Mszę Świętą w czwartek 18 maja o godz. 18.00.
 5. W tym tygodniu przypada III piątek miesiąca. Na nabożeństwo ku czci Miłosierdzia Bożego zapraszamy po mszy o godz. 7.30.
 6. Od piątku rozpoczynamy nowennę przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego.
 7. Dzisiaj w „Gościu Niedzielnym” można przeczytać m.in. o tym, że Kościół marzeń już istnieje, o pokucie, która decyduje o losach świata i o przesłaniu św. Stanisława
  dla współczesnych Polaków.
 8. Podczas tegorocznej Uroczystości Najświętszego Ciała i Krwi Pana Jezusa w dniu 8 czerwca, przejdziemy w procesji ulicami: Oświęcimską, Sikorskiego, M. Dąbrowskiej, Kochanowskiego, E. Plater, Andersa, Oświęcimską. Osoby, które chciałyby się zaangażować w postawienie ołtarzy zapraszamy na spotkanie 30 maja po mszy wieczornej w domu katechetycznym.
 9. Kolekta przyszłej niedzieli Wniebowstąpienia Pańskiego będzie przeznaczona na potrzeby naszej parafii.

*****

„Każdy potrzebuje Komunii świętej: dobrzy, aby pozostali dobrymi i źli, aby stali się dobrymi”

św. Jan Bosco