V NIEDZIELA WIELKANOCNA

 

„W domu mego Ojca jest mieszkań wiele” – zapewnia nas dzisiaj Jezus w Ewangelii. Dzisiejszy fragment Ewangelii to zaproszenie do traktowania życia jako drogi, w której prawda Bożych słów stanowi podstawowy punkt odniesienia.

Kolekta dzisiejszej niedzieli jest przeznaczona na nasz kościół. Bóg zapłać za wszelkie dobro.

*****

  1. Zapraszamy na nabożeństwa majowe w niedziele o godz. 17.00, a w tygodniu o godz. 17.30.
  2. Dziś diakoni WŚSD rozpoczynają rekolekcje przed święceniami prezbiteratu. Zachęcamy do modlitwy w ich intencji. Święcenia prezbiteratu odbędą się w sobotę, 13. maja, o godz. 10.00 w katowickiej Katedrze.
  3. Jutro na probostwie o godz. 19.00 odbędzie się spotkanie Parafialnej rady duszpasterskiej.
  4. W sobotę 13 maja rozpoczynamy nabożeństwa fatimskie. Msza święta o godz. 18.00 a następnie różaniec i procesja. Prosimy przynieść ze sobą świece z okapnikami. W tym dniu nie będzie nabożeństwa majowego.
  5. W najbliższą sobotę do Komunii św. przestąpią dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 4.
  6. Dzisiaj w „Gościu Niedzielnym” próbujemy znaleźć odpowiedź na pytanie, czy da się zorganizować Pierwszą Komunię tak, aby komercyjna otoczka nie zasłoniła jej istoty: spotkania z żywym Bogiem.
  7. W sobotę 3 czerwca odbędzie się XXVII Spotkanie Młodych LEDNICA”. Młodzież, która chciałaby wziąć udział w spotkaniu, prosimy o kontakt z ks. Arturem.
  8. Kolekta przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na potrzeby archidiecezji.

*****

Jezus jest drogą wiodącą do celu naszego ziemskiego życia. Towarzyszy nam w drodze, abyśmy ostatecznie zamieszkali w domu Ojca, w mieszkaniu, które nam przygotował. Prośmy, by nam błogosławił, strzegł i bronił w niebezpieczeństwach.