IV Niedziela Wielkanocna – Dobrego Pasterza

W dzisiejszej Ewangelii Jezus przedstawia się jako Dobry Pasterz, który woła swoje owce po imieniu, staje na ich czele i prowadzi po drogach czasu do życia wiecznego. Zgromadzeni na Eucharystii chcemy umocnić nasz wybór kroczenia za Chrystusem, ponieważ wierzymy, że tylko w Nim jest nasze ocalenie.

Kolekta przeznaczona jest na WŚSD. Bóg zapłać za modlitwę i ofiarę.

*****

 1. Zapraszamy na Nabożeństwa majowe – w tygodniu o 17.30 a w niedziele o godz. 17.00
 2. W poniedziałek obchodzimy święto św. Józefa, rzemieślnika.
 3. W środę 3 maja w Uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski, Msze św. odprawimy o godz. 7.00, 8.30, 10.00 w int. Ojczyzny oraz o godz. 18.00.
 4. W czwartek 4 maja, we wspomnienie św. Floriana, o godz. 10.00 w kościele św. Antoniego zostanie odprawiona Msza św. w intencji hutników, z okazji ich święta patronalnego.
 5. W tym tygodniu przypadają: I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. Nabożeństwa odprawimy po Mszach Świętych porannych.
 6. Zapraszamy do spowiedzi dzieci i młodzież. Okazja do spowiedzi pół godziny przed Mszą Świętą a dodatkowo od czwartku do soboty od 17.00.
 7. Po Mszy Świętej wieczornej w piątek w kościele adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 21.00. Od godz.19.15 czuwanie- wspólna modlitwa i śpiew.
 8. Msza św. wynagradzająca za grzechy, zniewagi, bluźnierstwa wyrządzone Niepokalanemu Sercu Maryi w sobotę o godz. 7.30. Przed mszą zapraszamy na Różaniec. O godz. 20.30 zapraszamy na Apel Jasnogórski
 9. W najbliższą sobotę do Komunii św. przestąpią dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 13.
 10. Dzieci zapraszamy na spotkania w kościele przed Mszą św. w niedzielę o godz. 11.20.
 11. Zachęcamy do nabycia i lektury „Gościa Niedzielnego”. W dzisiejszym numerze szczególnie polecamy artykuł o tym, jakie znaczenie dla kapłanów ma modlitwa wiernych w ich intencji oraz o „Małej drodze” św. Teresy z Lisieux i niezwykłej popularności jej kultu.
 12. W poniedziałek 8 maja zapraszamy na spotkanie Duszpasterskiej Rady Parafialnej
 13. Kolekta przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na nasz kościół.