III Niedziela Wielkanocna

W dzisiejszej Ewangelii zmartwychwstały Chrystus zbliża się do swoich zrezygnowanych uczniów idących do Emaus. Spotkanie w drodze otwiera ich serca na rozumienie słów Pisma i uzdalnia ich do rozpoznania obecności Pana w znaku łamanego chleba. Prośmy u progu tej Mszy Świętej o dar słuchania słów Chrystusa i umiejętność wprowadzania ich w życie.

Kolekta przeznaczona jest na cele parafialne. Bóg zapłać za wszelkie dobro.

*****

 1. Dzisiejszą niedzielę obchodzimy jako Niedzielę Biblijną, która rozpoczyna Ogólnopolski Tydzień Biblijny.
 2. We wtorek przypada święto św. Marka Ewangelisty. Po porannej Mszy św. nabożeństwo o urodzaje i błogosławieństwo Boże w pracy.
 3. Sakrament bierzmowania w naszej parafii będzie miał miejsce we wtorek o godz. 18.00. Próba ze świadkami odbędzie się w poniedziałek o godz. 19.00 w kościele.
 4. W piątek o godz. 19.00 Msza Święta w int. tegorocznych maturzystów. Serdecznie zapraszamy młodzież do wspólnej modlitwy.
 5. Uroczystość Wczesnej Pierwszej Komunii Świętej odbędzie się w sobotę o godz. 12.00.
 6. W sobotę 3 czerwca odbywa się XXVIII Spotkanie Młodych „Lednica 2000”. Młodzież, która chciałaby wziąć udział w tym spotkaniu prosimy o pilny kontakt z ks. Arturem.
 7. W dniach 2-4 czerwca jest organizowana parafialna pielgrzymka do Czech, do Praskiego Jezulatka. Informacje szczegółowe i plan pielgrzymki znajdują się na stronie internetowej i na tablicy ogłoszeń.
 8. Odwiedziny chorych w sobotę. Zapisy w kancelarii do czwartku.
 9. Dzisiaj w „Gościu Niedzielnym” szczególnie polecamy tekst przygotowany na Niedzielę Biblijną. Kilka osób, znanych z mediów, dzieli się z nami świadectwem obecności słowa Bożego i jego przemieniającej mocy w ich życiu.
 10. Z tyłu kościoła na stoliku są wyłożone różne pozycje książkowe, które można bezpłatnie zabrać.
 11. Za tydzień Niedziela Dobrego Pasterza – Światowy Dzień Modlitw o Powołania.
 12. Kolekta przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na Wyższe Śląskie Seminarium Duchowne.
 13. W niedzielę 23 kwietnia 2023 w godz. od 14.00 – 21.00 na deptaku przed Wydziałem Teologicznym Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach będzie miał miejsce „Dzień Dobra” organizowany przez Caritas Archidiecezji Katowickiej. To inicjatywa ogólnopolska całej Caritas i jest podsumowaniem tygodnia miłosierdzia, promocją wolontariatu i dzieł Caritas.

*****

Niech Boże błogosławieństwo doda nam sił
w codziennie podejmowanym wysiłku dążenia do świętości.