IV Niedziela Wielkiego Postu

Dziś czwarta niedziela Wielkiego Postu – niedziela laetare, czyli radości. Bóg zaprasza nas byśmy odkrywali z radością miłość, która wyraża się w Jezusie Chrystusie gotowym oddać za nas życie, by przywrócić Boże światło w naszych sercach zaciemnionych grzechem.

Witamy w naszej wspólnocie parafialnej Siostrę Paschalis ze Zgromadzenia Sióstr Służebniczek NMP Niepokalanie Poczętej. Przed błogosławieństwem opowie nam o pracy misyjnej w Kamerunie, gdzie obecnie posługuje. Przed kościołem będzie możliwość wsparcia tego dzieła przez złożenie ofiary.

Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na potrzeby archidiecezji.

****

 1. O godz.17:00 zapraszamy na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym.
 2. W poniedziałek obchodzimy Uroczystość św. Józefa, Oblubieńca NMP.
 3. We wtorek po Mszy Świętej wieczornej w kościele kolejne wielkopostne spotkanie modlitewne z cyklu „Zakorzenieni w Kościele”. Tematem kolejnej konferencji cyklu omawiającego Chrzest Święty jest „Skutek”.
 4. Zapraszamy na nabożeństwa Drogi krzyżowej o 16:30 dzieci, o 17:15 dorosłych.
 5. W piątek o godz. 19:00 dodatkowe nabożeństwo Drogi krzyżowej, na które zapraszamy młodzież przygotowującą się do bierzmowania.
 6. Adoracja Najświętszego Sakramentu w piątek wyjątkowo od godziny 20:00 do 21:00.
 7. W sobotę obchodzimy Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Jest to dzień Świętości Życia, w którym modlimy się za dzieci poczęte, a nienarodzone. Podczas Mszy Świętej o godz. 7:30 będzie można podjąć dzieło Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. To codzienna, krótka modlitwa za jedno dziecko, którego życie jest zagrożone w łonie matki. Podczas mszy złożymy modlitewne zobowiązanie, które potrwa do Bożego Narodzenia. Na wszystkich chętnych, z tyłu kościoła będą czekały wydrukowane teksty oraz świece.
 8. W najnowszym „Gościu Niedzielnym” najważniejszym tematem jest reakcja na niesprawiedliwe i krzywdzące oskarżenia pod adresem św. Jana Pawła II.
 9. W zakrystii są do nabycia świece – paschaliki na stół wielkanocny. Składając ofiarę wspieramy dzieła charytatywne Caritas.
 10. Informujemy, że w piątek 31 marca odbędzie się Droga krzyżowa ulicami naszej parafii.
 11. W dniach 2-4 czerwca jest organizowana parafialna pielgrzymka do Czech, do Praskiego Jezulatka. Informacje szczegółowe i plan pielgrzymki znajdują się na stronie internetowej i na tablicy ogłoszeń. Spotkanie dla osób zainteresowanych odbędzie się w czwartek 30 marca o godz. 18.45 w domu katechetycznym.
 12. Za tydzień kolekta przeznaczona będzie na nasz kościół.