III Niedziela Wielkiego Postu

„Daj mi pić”. Prośba Samarytanki wyraża pragnienie każdego z nas. Potrzebujemy wody żywej, bo potrzebujemy Boga. Niech spotkanie z Chrystusem przychodzącym w słowie i sakramencie zaspokoi nasz duchowy głód, abyśmy nie pragnęli niczego innego prócz tego, co prawdziwie Boże.

Dzisiejsza kolekta jest przeznaczona na nasz kościół.

*****

  1. O godz.17:00 zapraszamy na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym.
  2. We wtorek po mszy wieczornej w kościele kolejne wielkopostne spotkanie modlitewne z cyklu „Zakorzenieni w Kościele”. Tematem konferencji i modlitwy będzie „Ryt”.
  3. W środę o godz. 18:00 Koło Przyjaciół Misji zaprasza na Mszę św., a następnie na spotkanie na probostwie.
  4. W tym tygodniu przypada III piątek miesiąca. Zachęcamy do odmówienia Koronki do Bożego Miłosierdzia.
  5. W piątek na nabożeństwo Drogi Krzyżowej zapraszamy dzieci o godz. 16.30, dorosłych o 17.15. O godz. 18:00 odprawimy Mszę św. za zmarłych zalecanych przy Drodze Krzyżowej. Zalecki za zmarłych można składać w zakrystii lub w kancelarii.
    Po Mszy Świętej wieczornej możliwość adoracji Najświętszego Sakramentu do godz. 21.00.
  6. W zakrystii są do nabycia świece – paschaliki na stół wielkanocny. Składając ofiarę, wspieramy najuboższych.
  7. W najnowszym „Gościu Niedzielnym” polecamy szczególnie blok tekstów z okazji 10. rocznicy wyboru papieża Franciszka. A w nich m.in., dlaczego ten papież jest inny niż jego poprzednicy i co jest najważniejsze w jego pontyfikacie.
  8. Kolekta przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na wsparcie Domu Księży Emerytów i Sądu Metropolitalnego.

*****

Wielki Post to czas, kiedy dzięki pokucie i dobrowolnym umartwieniom chcemy oczyszczać nasze serca oraz przybliżać się do Pana Boga. Niech Boże błogosławieństwo nam w tym towarzyszy i dodaje sił do walki z własnymi niedociągnięciami.