II Niedziela Wielkiego Postu 

Dzisiaj Jezus zaprasza nas, żeby iść z Nim na górę. Taka wędrówka jest czasami trudna i męcząca. Trzeba się do niej dobrze przygotować. Święty Paweł w czytaniu zachęci nas do tego, żeby wziąć udział właśnie w takich trudach, bo to umocni nas i przybliży nas do Pana Boga. Ważne jest jednak to, że nie wyruszamy tam sami, tylko towarzyszy nam Jezus. Niech ta Msza św. będzie taką wędrówką.

           Dzisiejsza kolekta jest przeznaczona na ogrzewanie naszego kościoła. Przed kościołem z racji niedzieli misyjnej, będzie możliwość złożenia ofiary na Fundusz Misyjny „Ad Gentes”.

*****

  1. O godz. 17:00 zapraszamy na GORZKIE ŻALE z kazaniem pasyjnym.
  2. Od wtorku 7 marca Wspólnota Przyjaciół Jezusa z naszej parafii zaprasza na cykl 5 spotkań modlitewnych „Zakorzenieni w Kościele”. Rozpoczęcie Eucharystią o godz. 18.00. Konferencja poświęcona tajemnicy sakramentu Chrztu Świętego i wspólna modlitwa.
  3. Schola parafialna zaprasza do włączenia się w przygotowanie oprawy muzycznej Triduum paschalnego. Próby scholii odbywają się w środy, po Mszy św. wieczornej w salce na probostwie.
  4. W piątek nabożeństwo DROGI KRZYŻOWEJo godz. 16.30 dla dzieci, o godz. 17.15 dla dorosłych. O godz. 18:00 Msza Św. za zmarłych zalecanych przy Drodze Krzyżowej. Zalecki za zmarłych możemy składać w zakrystii lub w kancelarii. Po Mszy Świętej wieczornej możliwość adoracji Najświętszego Sakramentu do godz. 21.00.
  5. Spotkanie dzieci klas 3 przygotowujących się do I Komunii św. odbędzie się: SP 13 wtorek o godz. 16:45, SP 4 środa 16:45 w kościele.
  6. najnowszym „Gościu Niedzielnym”szczególnie polecamy rozmowę o tym, jak rozumieć karę Boską, a także wielkopostną katechezę o uczynku miłosierdzia „nieumiejętnych pouczać”.
  7. Kolekta przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na nasz kościół