7 NIEDZIELA ZWYKŁA

„Miłujcie waszych nieprzyjaciół i módlcie się za tych, którzy was prześladują, abyście się stali synami Ojca waszego, który jest w niebie”. Nasze ludzkie siły nie wystarczą, by wprowadzić w życie wymagające słowa Jezusa z dzisiejszej Ewangelii. Prośmy zatem u progu tej Eucharystii, aby sam Bóg dotknął naszych serc i uzdolnił nas do pójścia drogą chrześcijańskiej doskonałości.

Kolekta dzisiejsza jest przeznaczona na nasz kościół. Bóg zapłać za wszelkie dobro uczynione dla naszej wspólnoty.

*****

 1. Zapraszamy na Nieszpory o godz. 17:00.
 2. Dziś alumni WŚSD rozpoczynają rekolekcje przed święceniami diakonatu. Polecamy ich oraz rekolekcjonistę modlitwie wszystkich wiernych. Święcenia odbędą się w przyszłą sobotę, 25 lutego.
 3. Przed Środą Popielcową odprawiane są czterdziestogodzinne nabożeństwa. Jest to adoracja Jezusa w Najświętszym Sakramencie wynagradzająca za popełnione przez nas grzechy. Okazja do adoracji dziś od 12:30 do 15:45, w poniedziałek i wtorek po mszy porannej do 18:00. Zachęcamy do chwili adoracji. Proponowane godziny adoracji poszczególnych grup wywieszone są w gablocie i dostępne na stronie internetowej.
 4. Od poniedziałku rozpoczynamy Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Zachęcamy do wielkopostnej abstynencji. Księga zobowiązań będzie wyłożona pod obrazem Matki Bożej.
 5. Środę Popielcową rozpoczyna się Okres Wielkiego Postu. Tego dnia obowiązuje post ścisły tj. ograniczenie się do spożycia trzech posiłków, w tym jednego do syta (obowiązuje od 18 do 60r. życia), oraz wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych, jak w każdy piątek (obowiązuje od 14r. życia do jego końca). Msze święte w tym dniu odprawimy o godzinie 7:00, 8:00, 16:00 oraz o 18:00.
 6. W czwartek 23 lutego o godz. 19:00 w salce probostwa odbędzie się otwarte spotkanie Parafialnej Akcji Katolickiej na które serdecznie zapraszamy. „Masz pytanie, a szukasz odpowiedzi – nie bój się przyjdź i śmiało zapytaj…”
 7. Cykl nauk przedmałżeńskich rozpocznie się 2 marca w czwartek o godz. 19.00 na probostwie. Informacje w kancelarii parafialnej.
 8. Zapraszamy na nabożeństwa Drogi krzyżowej w piątek: o godz. 16:30 dzieci, zaś o godz. 17:15 dorosłych.
 9. W piątki Wielkiego Postu odprawiać będziemy Msze Św. za zmarłych zalecanych przy Drodze Krzyżowej. Zalecki za zmarłych można składać w zakrystii lub kancelarii.
 10. W sobotę 25 lutego rozpoczynamy Rekolekcje wielkopostne, które poprowadzi ks. Antoni KLEMENS, emerytowany proboszcz parafii św. Józefa w Chorzowie. Plan rekolekcji zamieszczony jest w ogłoszeniach parafialnych oraz na stronie internetowej. Zachęcamy, aby zapoznać się z programem i zarezerwować sobie czas.
 11. W niedziele zapraszamy na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym, które w tym roku będzie głosić ks. Krzysztof Jurczyński, wikariusz Parafii Świętego Ducha w Siemianowicach Śl.
 12. W najnowszym numerze „Gościa Niedzielnego” warto przeczytać m.in. o tym, skąd się wziął i jaką treść kryje w sobie zwyczaj posypywania głów popiołem oraz jak poszczono w czasach Jezusa.
 13. W najbliższą niedzielę 26 lutego o godz. 18:00 ks. Łukasz Wieczorek – diecezjalny duszpasterz młodzieży zaprasza na autorski spektakl muzyczny o miłości, na motywach biblijnych – pt. „Gomer – serce niekompletne”. Młodzi artyści sami napisali tekst oraz skomponowali muzykę. Spektakl odbędzie się w Siemianowickim Centrum Kultury na Bytkowie. Darmowe wejściówki do odbioru po Mszy świętej w zakrystii.
 14. W poniedziałek zakończyliśmy wizyty kolędowe. Bóg zapłać za przyjęcie nas, rozmowy i ofiary złożone przy tej okazji.
 15. Kolekta przyszłej niedzieli to tzw. jałmużna postna przeznaczona na dzieła charytatywne w archidiecezji.