VI Niedziela Zwykła

Jezus wzywa nas dzisiaj do sprawiedliwości, która sprowadza się do naszej odpowiedzi na wolę Boga wyrażoną w przykazaniach. „Jeśli wasza sprawiedliwość nie będzie większa niż uczonych w Piśmie i faryzeuszów, nie wejdziecie do królestwa niebieskiego”. Ta sprawiedliwość to „sprawa serca”, przemienionego i zaangażowanego w czynienie dobra. U progu tej Eucharystii wzbudźmy w sobie szczere pragnienie podążania za słowem Jezusa, aby nasze zaangażowanie w świecie przynosiło obfite owoce.

*****

  1. Zapraszamy na nieszpory niedzielne o godz. 17.00.
  2. We wtorek obchodzimy święto świętych Cyryla i Metodego, patronów Europy.
  3. Koło Przyjaciół Misji zaprasza w środę, 15 lutego o godz. 18.00 na Mszę św. w intencji Misji i Misjonarzy. Po Mszy św. spotkanie członków i sympatyków na probostwie.
  4. W tym tygodniu przypada III piątek miesiąca. Zachęcamy do odmówienia Koronki do Bożego Miłosierdzia.
  5. Za tydzień w niedzielę 19 lutego o godz. 8.30 Msza Święta w int. Parafian, którzy z różnych powodów nie mogli przyjąć w tym roku kolędy.
  6. Polecamy „Gościa Niedzielnego”. Z najnowszego wydania można dowiedzieć się m.in. dlaczego sanktuarium w Lourdes stało się miejscem szczególnym dla chorych oraz jak rozmawiać z dziećmi, które chcą wypisać się z religii.
  7. Informujemy, że tegoroczne rekolekcje wielkopostne odbędą się w dniach od soboty wieczora 25 lutego do środy 1 marca a poprowadzi je ks. Antoni Klemens, emerytowany proboszcz parafii św. Józefa w Chorzowie. Zachęcamy, aby zarezerwować sobie już czas i jak najlepiej rozpocząć okres Wielkiego Postu.
  8. Nasza schola parafialna zaprasza do włączenia się w przygotowanie oprawy muzycznej Triduum paschalnego. Zapisy i więcej informacji w zakrystii.
  9. Kolekta w przyszłą niedzielę przeznaczona będzie na potrzeby naszej parafii.

*****

„Kto nie zgina kolan przed Bogiem, zegnie je przed śmiesznymi bożkami”

kard. M. Faulhaber