IV Niedziela Zwykła

Bóg stworzył nas dla siebie i niespokojne jest nasze serce, dopóki nie spocznie w Nim. Jezus zna pragnienia naszych serc, dlatego proponuje nam wejście na drogę ośmiu błogosławieństw. U progu tej Eucharystii wzbudźmy w sobie pragnienie życia ich duchem, abyśmy, szukając woli Boga i odnajdując Go we wszystkim, stawali się zaczynem królestwa Bożego w świecie.

Kolektę dzisiejszej niedzieli przeznaczamy na ogrzewanie naszego kościoła. Bóg zapłać za wszelkie dobro okazane naszej wspólnocie.

 

 1. W czwartek, 2 lutego obchodzimy Święto Ofiarowania Pańskiego, zwane też Świętem Matki Bożej Gromnicznej.Jest to Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Kolekta zostanie przeznaczona na zakony kontemplacyjne, które utrzymują się tylko z ofiar wiernych. Choć nie jest to święto nakazane, tradycyjnie zapraszamy na Msze św. o godz. 7:00, 8:30, 10:00, 16:30 oraz o 18:00. Na każdej Mszy św. poświęcimy gromnice, zapraszamy przede wszystkim rodziców i dzieci, które przygotowują się do I Komunii Świętej, aby poświęcić świece komunijne.
 2. W piątek obchodzimy wspomnienie św. Błażeja. Po każdej Mszy Świętej udzielać będziemy błogosławieństwa św. Błażeja, które ma nas strzec od chorób gardła.
 3. W tym tygodniu przypadają I czwartek,I piątek i I sobota miesiąca.
 4. Spowiedź pół godziny przed każdą Mszą, a w piątek i sobotę od godz. 17:00.
 5. Msza św. w int. kapłanów i sióstr zakonnych oraz o nowe powołania kapłańskie i zakonne w czwartek o godz. 18:00.
 6. O godz. 7:30 zapraszamy na Msze święte i nabożeństwa: w czwartek w int. powołań kapłańskich i zakonnych, w piątek ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa a w sobotę wynagradzające za grzechy, zniewagi i bluźnierstwa wyrządzone Niepokalanemu Sercu Maryi.
 7. W piątek adoracja po Mszy Świętej wieczornej do godz. 21:00. W ramach adoracji o godz. 19:15 zapraszamy na godzinne uwielbienie Najświętszego Serca Pana Jezusa
 8. W sobotę zapraszamy na Apel Jasnogórski o godz. 20:30.
 9. W niedzielę obchodzimy wspomnienie św. Agaty, dz. i męcz., po każdej Mszy św. poświęcimy chleb, wodę.
 10. Polecamy „Gościa Niedzielnego”. W najnowszym numerze m.in. ważny dodatek zawierający fakty świadczące o zdecydowanej walce Jana Pawła II z nadużyciami w Kościele i pokazujący bezpodstawność stawianych mu zarzutów.
 11. Kolektaprzyszłej niedzieli przeznaczona będzie na potrzeby archidiecezji: utrzymanie, remont i działalność domów rekolekcyjnych.