ŚWIĘTO CHRZTU PAŃSKIEGO

 

Jako wspólnota ludzi ochrzczonych, gromadzimy się na Eucharystii – dziękczynieniu składanym naszemu Ojcu Niebieskiemu. Z miłością i wdzięcznością za dar dziecięctwa Bożego przystąpmy do przeżywania tajemnic naszej wiary. Prośmy o moc z wysoka, byśmy potrafili dawać świadectwo przynależności do Ludu Bożego.

         Kolektę dzisiejszej niedzieli przeznaczamy na ogrzewanie naszego kościoła. Bóg zapłać za wszelkie dobro świadczone dla wspólnoty.

* * * * *

  1. Zapraszamy dziś na godz. 17.00 na wspólne kolędowanie z naszymi chórami parafialnymi i scholą.
  2. Spotkania grup i katechezy według wewnętrznych ustaleń.
  3. Dyrekcja, Grono Pedagogiczne oraz Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 4 zapraszają na wspólne kolędowanie, które odbędzie się w poniedziałek 9.01. o godz. 12:00 w kościele.
  4. Dyrekcja, Grono Pedagogiczne oraz Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 13 oraz Przedszkole nr 6 zapraszają na wspólne kolędowanie, które odbędzie się w sobotę 14.01. o godz. 16:30 w kościele.
  5. Kolekta przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na potrzeby archidiecezji.

* * * * *

Chrzest Święty obmył nas z grzechów, włączył do wspólnoty Kościoła, przypomniał, że jesteśmy dziećmi Bożymi. Chciejmy dawać świadectwo tej ogromnej godności, jaką otrzymaliśmy od Boga. Niech pomoże nam w tym błogosławieństwo Boga Wszechmogącego.