Święto Świętej Bożej Rodzicielki

Doświadczenie ostatnich lat pokazuje nam, jak nieprzewidywalne jest życie. W ciągu kilku dni świat może zmienić się nie do poznania – niestabilność finansowa, pandemia czy wojna. Dziś gromadzimy się jako ludzie wiary i zaczynamy nowy rok z nadzieją i ufnością. Nasza nadzieja jest w Bogu! A do Niego najpewniejsza droga przez Maryję. Dlatego ku Jej czci ta Eucharystia na początku nowego roku. Niech Maryja – Święta Boża Rodzicielka, będzie dla nas obroną i ratunkiem przez cały rok!

Kolekta przeznaczona jest na potrzeby Wyższego Śląskiego Seminarium Duchownego. Bóg zapłać za wszelkie dobro.

* * * * *

  1. Dzisiaj, o godzinie 17.00 zapraszamy na wspólne kolędowanie.
  2. W piątek przypada Uroczystość Objawienia Pańskiego. Msze św. odprawimy według porządku niedzielnego.
  3. Serdecznie zapraszamy w tym dniu o godz. 17.00 na wspólne kolędowanie połączone z Jasełkami, przygotowane przez mieszkańców i personel Domu Pomocy Społecznej prowadzonego przez Siostry Boromeuszki w Siemianowicach Śląskich.
  4. Po Mszy Świętej wieczornej adoracja do godziny 22.00. W ramach adoracji o godz. 19:15 zapraszamy na godzinne uwielbienie Najświętszego Serca Pana Jezusa.
  5. W piątek również obchodzimy Dies Episcopi – modlimy się za naszego ks. arcybiskupa Wiktora oraz biskupów pomocniczych Marka i Adama, którzy obchodzą rocznicę sakry biskupiej. Kolekta będzie przeznaczona na potrzeby misji.
  6. W tym tygodniu przypadają dni eucharystyczne: I czwartek, piątek i sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi pół godziny przed każdą Mszą w tygodniu, a w sobotę od godz. 17:00.
  7. Składamy serdeczne podziękowania wszystkim osobom, które włączyły się do udziału i pomocy w zbiórce artykułów w ramach akcji “Paczuszka dla Maluszka”. Zebrano bardzo dużą ilość darów – 17 imiennych paczek dla dzieci oraz 1394 sztuki różnych artykułów, które zostały przekazane do dwóch Domów Dziecka i do Domu Pomocy Społecznej w Chorzowie. Po raz kolejny nasi parafianie okazali hojne serca. Szczegółowe rozliczenie akcji dostępne jest na stronie internetowej parafii i w gablotce.
  8. Plan wizyt duszpasterskich wywieszony jest w gablotkach i na stronie internetowej.
  9. W przyszłą niedzielę obchodzimy Święto Chrztu Pańskiego. Kolektę przeznaczymy na ogrzewanie naszego kościoła. Za tydzień o godz. 17.00 wspólne kolędowanie z chórami parafialnymi i scholą.

* * * * *

Niech Boże błogosławieństwo dopomaga nam czynić dobro w naszym życiu.