Uroczystość Narodzenia Pańskiego

„Bóg stał się człowiekiem, aby człowiek stał się Bogiem”. Ta wstrząsająca prawda o Bogu, który pragnie nas przebóstwić, dociera do nas szczególnie wyraźnie w uroczystość Bożego Narodzenia. Wpatrując się w Dziecię Jezus leżące w żłobie, zaprośmy na nowo Boga, aby On sam mógł się na nowo narodzić w naszym życiu.

Kolekta jest przeznaczona na potrzeby kościoła. Bóg zapłać za wszelkie dobro.

  1. Zapraszamy na nieszpory kolędowe o godz. 17.00.
  2. W drugi dzień świąt obchodzimy święto św. Szczepana, pierwszego męczennika. Msze Święte jak w niedzielę. Kolekta przeznaczona na Wydział Teologiczny UŚ.
  3. Zgodnie z tradycją 27 grudnia, czyli we wtorek, w święto św. Jana Apostoła i Ewangelisty będziemy błogosławić wino podczas Mszy.
  4. W środę przypada Święto Świętych Młodzianków. Dzieci i matki w stanie błogosławionym zapraszamy na Mszę św. o godz. 9.00 z okolicznościowym błogosławieństwem. 
  5. W sobotę przypada ostatni dzień roku kalendarzowego. Zapraszamy o godz. 17.00 na Mszę dziękczynną za łaski otrzymane w roku 2022 z duszpasterskim sprawozdaniem rocznym oraz nabożeństwem dziękczynno-ekspiacyjnym. W tym dniu można zyskać odpust zupełny spełniając zwykłe warunki i odmawiając pobożnie i publicznie hymn: „Te Deum”.
  6. W niedzielę, 1 stycznia, obchodzimy Uroczystość Bożej Rodzicielki Maryi.
  7. Kolekta w Nowy Rok przeznaczona będzie na potrzeby Wyższego Śląskiego Seminarium Duchownego.
  8. Zachęcamy do nabycia świąteczno–noworocznego wydania „Gościa Niedzielnego” o powiększonej objętości. Szczególnie polecamy wzruszającą rozmowę o tym, jak polskie orionistki pomagają młodym matkom w zrujnowanym Charkowie oraz blok artykułów dotyczących istoty przeżywanych świąt Bożego Narodzenia. Koszt 15 zł.
  9. W „Małym Gościu” instrukcja samodzielnego złożenia aniołka, oraz o tym co prowadziło Mędrców do Betlejem i czy była to gwiazda
  10. Mieszkańców ulic: Lizbońskiej, Madryckiej, Wiedeńskiej, Wileńskiej, Gajdzika, Domina, Rzymskiej, Osiedla „Domino Park” Osiedla „Dębowy Park”, prosimy o kontakt telefoniczny do 15 stycznia w celu wyrażenia chęci przyjęcia wizyty duszpasterskiej.

Serdeczne podziękowania dla wszystkich, którzy wnieśli swój wkład w przygotowanie i przebieg obchodu Uroczystości Bożego Narodzenia: księżom za posługę sakramentalną i słowa, wszystkim zaangażowanym w prowadzenie rorat dla dzieci i scholce dziecięcej, ks. Mariuszowi za poprowadzeni rorat dla dorosłych, scholii za sobotnie oprawy muzyczne rorat, przygotowującym dekorację bożonarodzeniową, służbie liturgicznej i kościelnej, organistom, pocztom sztandarowym i wszystkim uczestnikom bożonarodzeniowej liturgii. Bóg zapłać również za przesłane nam życzenia.

 

Boża Dziecina niech napełnia Wasze serca pokojem i miłością.

Niech święta Bożego Narodzenia będą czasem okazywania miłości Bogu i ludziom.