4 NIEDZIELA ADWENTU

„Oto Panna pocznie i porodzi Syna i nazwie Go imieniem Emmanuel”. Obietnica, o której mówi prorok Izajasz, została zrealizowana – Bóg rzeczywiście zamieszkał między nami, a my po raz kolejny zbliżamy się do świętowania tej tajemnicy. Rozpoczynając Eucharystię, wzbudźmy w sobie szczere pragnienie spotkania z Chrystusem, aby Jego łaska i pokój przemieniały nasze życie.

Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na ogrzewanie naszego kościoła. Bóg zapłać za wszelkie dobro świadczone na naszej wspólnoty.

* * * * *

  1. Na ostatnie Msze św. roratnie zapraszamy od poniedziałku do piątku o godz. 18:00.
  2. W wigilię Uroczystości Bożego Narodzeniazadbajmy o tradycyjną chrześcijańską oprawę wieczerzy. To niezwykła okazja do pojednania naszych rodzin. Niech towarzyszy temu wspólna modlitwa, lektura Pisma Świętego o narodzeniu Zbawiciela (Łk 2,1-20), łamanie się opłatkiem, śpiew kolęd i pastorałek.
  3. Chcemy poinformować, że ks. Artur rozchorował się, pozostało więc dwóch księży do spowiadania. Okazja do spowiedzi:

w poniedziałek, wtorek i środę

          od 6:45 do 7.30 (2 konfesjonały) i od 17:00 do 18.00 (1 konfesjonał)

w czwartek

          od 6.45 do 7.30 (2 konfesjonały)

          od 15.00 do 18.00 (1 konfesjonał) i od 19.00 do 20.00 (2 konfesjonały)

w piątek

          od 6.45 do 7.30 (2 konfesjonały) i od 8.30 do 10.00 (1 konfesjonał)

          od 15.00 do 18.00 (1 konfesjonał) i od 19.00 do 20.00 (2 konfesjonały)

w sobotę

          od 6.45 do 7.30 (2 konfesjonały), od 9.00 do 15.00 (1 konfesjonał)

  1. Na PASTERKĘzapraszamy o godz. o 24.00. Kolekta będzie przeznaczona na Fundusz Obrony Życia.
  2. Msze Święte w Boże Narodzenie będą odprawiane w porządku niedzielnym. Zapraszamy na uroczyste Nieszpory kolędowe o godz. 17.00.
  3. Drugi dzień świąt – święto Świętej Rodziny Jezusa, Maryi i Józefaprzypada w poniedziałek. Kolekta będzie przeznaczona na Wydział Teologiczny Uniwersytetu Śląskiego.
  4. Dziękujemy Hufcowi ZHP Siemianowice Śląskie za przyniesienie Betlejemskiego Światła Pokoju. To świeca stojąca pod obrazem Matki Bożej. Można od niej zapalić własną świecę i zanieść do domu, by postawić na wigilijnym stole.
  5. Trwają wizyty duszpasterskie. Aktualne informacje dotyczące kolędy będą udostępniane na stronie internetowej. Mieszkańców nowych osiedli prosimy o zgłaszanie w kancelarii chęci przyjęcia wizyty duszpasterskiej.