III Niedziela Adwentu (GAUDETE)

„Oto wasz Bóg… On sam przychodzi, aby was zbawić”. Słowa proroka Izajasza przynoszą pociechę w czasie przygotowania do świąt Narodzenia Pańskiego. Potrzebujemy radości, ale potrzebujemy też zbawienia. Dlatego w Niedzielę Radości (Gaudete), prośmy Boga, aby pomógł nam przygotować nasze serca na spotkanie z Nim samym w trakcie tej Eucharystii i w czasie zbliżających się świąt.

Kolekta przeznaczona jest na ogrzewanie naszego kościoła. Bóg zapłać za wszelkie dobro świadczone dla naszej wspólnoty.

 *****

  1. Na nieszpory adwentowe zapraszamy dziś o godz. 17:00
  2. Zachęcamy do uczestnictwa w roratach dla dzieci od poniedziałku do piątku oraz w roratach dla dorosłych w sobotę o godz. 7.30. Od 17 grudnia rozpoczyna się druga część Adwentu, przeznaczona na bezpośrednie przygotowanie się do Uroczystości Narodzenia Pańskiego. Zachęcamy do skorzystania wcześniej ze spowiedzi świątecznej.
  3. We wtorek spotkanie uczestników Seminarium Odnowy Wiary i wspólnoty Przyjaciół Jezusa po Mszy Świętej wieczornej na probostwie.
  4. W środę, piątek i sobotę przypadają kwartalne dni modlitw o życie chrześcijańskie rodzin. Modlimy się za rodziny i przygotowujących się do zawarcia małżeństwa.
  5. W tym tygodniu przypada III piątek miesiąca. Po mszy porannej nabożeństwo do miłosierdzia Bożego.
  6. Akcja „Paczuszka dla maluszka” potrwa do 18 grudnia.
  7. Kolekta przyszłej niedzieli zostanie przeznaczona na bieżące potrzeby parafii.

*****

Spójrz w swoje serce i zobacz czy faktycznie doświadczasz wewnętrznej radości ze spotkania z Chrystusem na Eucharystii i modlitwie. Uwierz w prawdę, że Bóg jest blisko ciebie i twojego życia.