II Niedziela Adwentu
4 grudnia 2022

Wsłuchując się w dzisiejszą Ewangelię, możemy doznać wstrząsu – Jan Chrzciciel zapowiada sąd i wzywa do nawrócenia. Słowo proroka jest stanowcze i wskazuje na konieczność przygotowania naszego życia na przyjście Chrystusa. Prośmy w trakcie tej Eucharystii o dar wewnętrznej przemiany, abyśmy odnowieni w naszym myśleniu i działaniu, mogli przynosić liczne owoce chrześcijańskiego życia.

Kolektę dzisiejszą przeznaczamy na potrzeby naszego kościoła, zaś przed kościołem zbiórka – na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie. Bóg zapłać za wszelkie okazane dobro.

*****

  1. Zapraszamy na Nieszpory Adwentowe o godz. 17.00.
  2. Od poniedziałku do piątku o godzinie 18.00 zapraszamy dzieci i młodzież na Msze święte roratnie a w niedzielę o godz. 11.30. Dorosłych zapraszamy w soboty o godz. 7.30.
  3. W czwartek obchodzimy Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Podczas mszy roratniej o godz. 18.00 nastąpi poświęcenie medalików dzieciom przygotowującym się do Pierwszej i Wczesnej Komunii Świętej. W tym dniu przypada tzw. „Godzina łaski”. Od godz. 12.00 do 13.00 w naszym kościele będzie możliwość adoracji w ciszy, jeśli ktoś nie może przyjść do kościoła można także prosić o łaski tam, gdzie akurat przebywa.
  4. W sobotę, 17 grudnia odbędą się przedświąteczne odwiedziny chorych. Prosimy o zgłoszenia w kancelarii parafialnej.
  5. W najnowszym numerze „Gościa Niedzielnego” artykuł między innymi o tym czy można wierzyć w Boga, nie wierząc w Kościół. A w cyklu adwentowym – o kolejnym promieniu świętości: gorliwości i zapale.
  6. Trwają wizyty duszpasterskie. Plan kolęd do końca roku znajdują się w gablocie i na stronie internetowej.
  7. Trwa adwentowa akcja “Paczuszka dla Maluszka”. Wystarczy zabrać bombkę z choinki w lewej, bocznej nawie kościoła, przeczytać instrukcję i dokonać zakupu wskazanych na bombce artykułów. Z serca dziękujemy za każdy, nawet najmniejszy dar.
  8. Jest możliwość podjęcia modlitwy za kandydatów do bierzmowania. Z tyłu kościoła (w koszyczku) znajdują się kartki z imieniem kandydata i modlitwą.
  9. W kościele i kancelarii można nabyć świece Caritas – „Wigilijne dzieło pomocy dzieciom” oraz opłatki.
  10. Kolekta przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na ogrzewanie kościoła.