I NIEDZIELA ADWENTU  

Rozpoczynając czas Adwentu, chcemy przygotować się na ostateczne spotkanie z Panem. Niech udział w Eucharystii obudzi naszą gotowość na to spotkanie i rozpali pragnienie życia ukierunkowanego na Bożą chwałę.

Kolektę dzisiejszej niedzieli przeznaczamy na ogrzewanie naszego kościoła. Bóg zapłać za wszelkie dobro świadczone dla naszej parafii.

*****

 1. Pierwszą niedzielę Adwentu obchodzimy jako Niedzielę Trzeźwości. Pod obrazem Maryi wyłożona jest Księga Trzeźwości, do której można wpisywać swoje postanowienia.
 2. Zapraszamy na nieszpory dziś o godz. 17:00.
 3. Na Msze święte roratniezapraszamy od poniedziałku do piątku o godzinie 18.00, w niedziele kazanie o godz. 11.30. Roraty dla dorosłych w soboty o godz. 7.30.
 4. We wtorek ostatnie spotkanie w ramach Seminarium Odnowy Wiary. Temat konferencji: „Wspólnota”.
 5. W tym tygodniu przypadają I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. Nabożeństwa odprawimy po Mszach świętych porannych, natomiast okazja do adoracji Najświętszego Sakramentu i spowiedzi od godz. 17.00.
 6. W piątek adoracja po Mszy Świętej wieczornej do godz. 22.00. W ramach adoracji o godz. 19:15 zapraszamy na godzinne uwielbienie Najświętszego Serca Pana Jezusa.
 7. W sobotę 3 grudnia o godz. 11.30 zostanie odprawiona Msza Święta w intencji wspólnoty Dzieci Maryi, podczas której odbędzie się przyjęcie kandydatek oraz wręczenie medalików. Wieczorem o godz. 20:30 Apel Jasnogórski.
 8. Chorychodwiedzimy w sobotę 17 grudnia. Zapisy w kancelarii parafialnej.
 9. 4 grudnia mają swoje święto górnicy, czczący swoją patronkę – św. Barbarę. Msza św. w intencji wszystkich pracujących górników, emerytów i rencistów górniczych oraz ich rodzin, a także w int. członków i zmarłych kolegów Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Górnictwa Koło Siemianowice oraz Oddziałów Chorzów, Ruda Śl., Siemianowice, Świętochłowice, zostanie odprawiona w naszym kościele w niedzielę o godz. 8:30.
 10. W najnowszym Gościu Niedzielnym: szczególnie polecamy artykuł o tym, kto chce zakazać spowiedzi dzieci i dlaczego to zły pomysł.
 11. Szczegółowy plan odwiedzin duszpasterskich wywieszony jest w gablotce oraz podany na stronie internetowej.
 12. W kościele i kancelarii możemy nabywać świece Caritas– „Wigilijne dzieło pomocy dzieciom” oraz opłatki, za które składamy dar serca dla potrzebujących pomocy.
 13. Wzorem zeszłego roku, rozpoczynamy adwentową zbiórkę artykułów w ramach akcji “Paczuszka dla Maluszka”. Zgromadzone w naszej parafii dary trafią do Domu Pomocy Społecznej św. Wincentego w Chorzowie oraz Domów Dziecka w Piekarach i Siemianowicach Śl. Wystarczy zabrać bombkę lub kopertę ze świątecznego drzewka w lewej, bocznej nawie kościoła, przeczytać instrukcję i dokonać zakupu wskazanych na bombce artykułów. Z serca dziękujemy za każdy, nawet najmniejszy dar.
 14. Jest także możliwość podjęcia modlitwy za kandydatów do bierzmowania. Z tyłu kościoła (w koszyczku na ostatniej ławce), obok cytatów z Pisma Świętego, znajdują się kartki z imieniem kandydata i modlitwą.
 15. W przyszłą niedzielę obchodzimy Dzień modlitwy za Kościół katolicki na Wschodzie. Kolekta będzie przeznaczona na ogrzewanie kościoła, zaś przed kościołem na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie.