33 Niedziela Zwykła

         

   Rozpoczynając Eucharystię, chcemy stawać przed Bogiem w „Duchu i prawdzie”, z nadzieją na to, że czcząc Jego imię, możemy oczekiwać ocalenia i chwalebnej przyszłości.

Dziś przeżywamy Światowy Dzień Ubogich a w naszej archidiecezji także Dzień Muzyki Liturgicznej. Pamiętajmy także w modlitwie o wszystkich potrzebujących i prześladowanych.

Gościmy ks. proboszcza Mariana Neugebauera, który wygłosi słowo Boże i zbierze kolektę na budowę kościoła św. Jana Pawła II w Pszczynie. Przed kościołem jak słyszeliśmy w komunikacie ks. Arcybiskupa zbiórka pieniężna na ubogich dotkniętych ubóstwem energetycznym.

___________________________

 1. Dziś o godz. 17:00 zapraszamy na Nieszpory niedzielne.
 2. Zapraszamy na kolejne spotkanie w ramach Seminarium Odnowy Wiary we wtorek o 18:45 w naszym kościele. Tematem konferencji i modlitwy będzie „Nowe życie w Duchu Świętym”.
 3. W środę o godz. 7:30 zapraszamy na mszę św. w int. Misji i misjonarzy a o godz. 19:00 na spotkanie Koła Przyjaciół Misji.
 4. W czwartek o godz. 18.00 Msza Święta urodzinowa ks. Mariusza Obałki. Serdecznie zapraszamy.
 5. W tym tygodniu przypada III piątek miesiąca, na nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego zapraszamy w piątek po mszy św. o godz. 7:30. Msza święta za zmarłych zalecanychw piątek o godz. 18:00.
 6. W przyszłą niedzielę przeżywamyUroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Zgodnie z wolą Papieża Franciszka w uroczystość Chrystusa Króla będziemy obchodzić Światowy Dzień Młodzieży w archidiecezji.
 7. Od 19 listopada rozpoczynamy wizyty kolędowe. Plan kolęd wywieszony jest w gablotce i dostępny na stronie internetowej.
 8. W najnowszym wydaniu Gościa Niedzielnego: ostatnia już płyta z cyklu Biblia Audio, a na niej księgi Nowego Testamentu: Apokalipsa św. Jana oraz Listy Apostolskie.
 9. Cykl nauk przedmałżeńskich dla narzeczonych rozpocznie się 17 listopada o godz. 19:15 w domu parafialnym. Kolejne spotkania w dniach 24 listopada i 2 grudnia.
 10. W środę i czwartek odbędzie się zbiórka elektroodpadów na rzecz Stowarzyszenia Dobrych Inicjatyw „Pro Missio”. Środki finansowe, które uda się pozyskać dzięki temu, zostaną przekazane na realizację projektów misyjnych. Wzorem lat poprzednich elektroodpady będzie można składać w tych dniach przy budynku probostwa w wyznaczonym miejscu.
 11. Zbiórka produktów, o której pisał ks. Arcybiskup w komunikacie odczytanym tydzień temu, odbędzie się w naszej parafii w Domu katechetycznym od poniedziałku do piątku po Mszy Świętej wieczornej do godz. 19:30 oraz w sobotę w godzinach od 8:30 do 9:30 oraz 17:00 do 18:00. Lista produktów jest wywieszona w gablotce oraz znajduje się na stronie internetowej.
 12. Parafia Zmartwychwstania Pańskiego organizuje jednodniowy wyjazd 3.12.2022r. na Jarmark Bożonarodzeniowy do Ołomuńca w Czechach. Zapisy telefonicznie pod nr 505 117 267.
 13. Po konsultacji z Parafialną Radą Ekonomiczną, ze względu na wzrost cen gazu, aby zmniejszyć wydatki na ogrzewanie informujemy, że od 20 listopada, czyli przyszłej niedzieli, główne drzwi kościoła będą zamknięte a otwarte zostaną boczne drzwi (po jednej i drugiej stronie głównych), na których zostały zamontowane samozamykacze.
  Ponadto od 5 grudnia spotkania grup parafialnych będą odbywały się na probostwie, gdzie została przygotowana sala spotkań z zapleczem. Dom katechetyczny będzie ogrzewany tylko w stopniu minimalnym, aby zabezpieczyć przed zawilgoceniem i zagrzybieniem. Dziękujemy za zrozumienie.
 14. Za tydzień kolekta będzie przeznaczona na potrzeby archidiecezji – na funkcjonowanie archiwum i muzeum archidiecezjalnego.

Proszono o ogłoszenie:

Siemianowickie Centrum Kultury zaprasza na SENIORALIA 15 listopada w godz. od 14.00 do 17.00 do Parku Tradycji /szczegóły w linku/