31 NIEDZIELA ZWYKŁA

Bóg jest hojny i dobry, a spotkanie z Nim przemienia serce człowieka – to podstawowe przesłanie dzisiejszej liturgii słowa. Zgromadzeni na Eucharystii chcemy przyjąć Boże obdarowanie i szczerze odpowiedzieć gotowością do dzielenia się z bliźnimi tym, co otrzymujemy.

Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na nasz kościół. Bóg zapłać za wszelkie dobro świadczone dla naszej wspólnoty.

_______________________________

 1. We wtorek – 1 listopada – Kościół poprzez Uroczystość Wszystkich Świętych oddaje cześć tym, którzy oddają cześć Bogu w niebie. Msze św. w naszym kościele odprawimy o godz. 7:00, 8:30, 10:00, 11:30, 15:45. O godz. 14:15 odprawimy nabożeństwo za zmarłych. Rozpocznie się w kościele, po czym pójdziemy z modlitwą różańcową na nasz parafialny cmentarz. O godz. 15:45 w kościele zostanie odprawiona Msza św. w intencji zmarłych.
 2. W środę – 2 listopada – przypada Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Kościół wspomina wszystkich, którzy w czyśćcu pokutują za swoje grzechy. W tym dniu kancelaria parafialna będzie nieczynna.
 3. Wypominki za zmarłych można składać w kaplicy na cmentarzu w poniedziałek 31 października od 17.30 do 18.30 i we wtorek 1 listopada od 7.30 do 18.00. Już spisane wypominki można także przynieść do zakrystii. Kartki do wypisania swoich zmarłych są wyłożone z tyłu kościoła na stolikach. Zwracamy się z prośbą o czytelne wypisywanie tych kartek.
 4. Od Dnia Zadusznego przez cały tydzień o godz. 17:00 będziemy odmawiać Różaniec za zmarłych zalecanych. W piątki listopada o 18.00 odprawiane będą Msze Święte za zmarłych zalecanych.
 5. Już teraz zachęcamy, by zyskać odpust zupełny za dusze w czyśćcu cierpiące. Będzie można to uczynić od południa uroczystości Wszystkich Świętych i we Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych przez pobożne nawiedzenie kościoła, stan łaski uświęcającej i przyjęcie Komunii św., odmówienie modlitw: Ojcze nasz, Wierzę oraz modlitwy w intencjach bliskich Ojcu Świętemu, zachowanie wolności od przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, od 1 do 8 listopada pobożne (tzn. modlitewne) nawiedzenie cmentarza.
 6. W tym tygodniu przypadają: I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. Okazja do sakramentu pokuty codziennie pół godziny przed Mszą Świętą, w czwartek szczególnie dzieci i młodzież zapraszamy od 16.30 a w piątek i sobotę spowiedź od 17:00.
 7. W I piątek, 4 listopada zapraszamy młodzież kl. VIII przygotowującą się do sakramentu bierzmowania na Mszę św. o godz.18:00 i po mszy św. na krótkie spotkanie.
 8. W piątek adoracja po Mszy Świętej wieczornej do godz. 22.00. W ramach adoracji o godz. 19:15 zapraszamy na godzinne uwielbienie Najświętszego Serca Pana Jezusa.
 9. W sobotę, 5 listopada zapraszamy o 20:30 na Apel Jasnogórski.
 10. Chorych z posługą sakramentalną odwiedzimy w sobotę 5 listopada. Prosimy o zgłaszanie ich w kancelarii do czwartku.
 11. W niedzielę, 6 listopada młodzież naszej parafii będzie sprzedawać Ewangelię na 2023r. z Wydawnictwa św. Pawła, które są sprzedawane od kilku lat w naszej parafii. Pozycja książkowa zawiera pełny tekst Ewangelii na każdy dzień roku, odnośniki do czytań biblijnych. Jest to propozycja dla każdego, kto chce, abyEwangelia stała się jego codzienną modlitwą, karmiła umysł, serce i wolę.
 12. Kolekta przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na renowację Krypty Katedry.