27 Niedziela Zwykła

„Przymnóż nam wiary” – prośba apostołów do Jezusa i Jego odpowiedź wyznaczają także kierunek naszego życia. Wiara jest darem, ale także zaangażowaniem naszej wolności, a jej autentyczne przeżywanie prowadzi do postawy służby. Prośmy podczas tej Eucharystii, aby Jezus pobudzał nas do kroczenia drogą wiary pokornej, która rodzi owoce we wszystkich obszarach naszego życia.

Kolekta przeznaczona jest na Wyższe Śląskie Seminarium Duchowne. Bóg zapłać za złożoną ofiarę.

*****

  1. O godz. 17:00 zapraszamy na Różaniec.
  2. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach różańcowych młodzież, dzieci i dorosłych. Różaniec codziennie o godz. 17.15, a w niedzielę o 17.00.
  3. Zapraszamy na kolejne spotkanie w ramach Seminarium Odnowy Wiary we wtorek o 18:45 w naszym kościele. Tematem konferencji i modlitwy będzie „Zbawienie w Jezusie”.
  4. W tym tygodniu przypadają I czwartek i I piątek miesiąca. Na nabożeństwa zapraszamy po mszach porannych. Spowiedź pół godziny przed każdą Eucharystią, a w czwartek i piątek dodatkowo od godz.17:00. Jest to także okazja do adoracji Najświętszego Sakramentu. W piątek adoracja po Mszy Świętej wieczornej do godz. 22.00. W ramach adoracji o godz. 19:15 zapraszamy na godzinne uwielbienie Najświętszego Serca Pana Jezusa.
  5. Młodzież przygotowującą się do bierzmowania zapraszamy na Mszę św. w piątek o godz.18:00 po niej, krótkie spotkanie organizacyjne.
  6. Z okazji XXII Dnia Papieskiego grupa Dzieci Maryi zaprasza na papieskie kremówki. Ciastka będzie można zakupić w niedzielę 16 października po Mszach Świętych. Dochód ze sprzedaży zostanie przeznaczony na wsparcie działalności grupy.
  7. Z okazji XXII Dnia Papieskiego, który w tym roku obchodzony jest pod hasłem: „Blask Prawdy”, stypendyści Fundacji KEP „Dzieło Nowego Tysiąclecia” zapraszają na koncert ku czci św. Jana Pawła II, który odbędzie się w sobotę 15 października o godzinie 16.00 w siemianowickim Parku Tradycji (ul. Orzeszkowej 12). W programie występ wychowanków Młodzieżowego Domu Kultury im. Henryka Jordana w Siemianowicach, uczniów Szkoły Podstawowej nr 13 im. Józefa Skrzeka w Siemianowicach Śląskich oraz Zespołu Trębaczy Szkoły Muzycznej w Żorach. Bezpłatne wejściówki można otrzymać w parafiach dekanatu siemianowickiego.
  8. Dzisiaj w „Gościu Niedzielnym” warto zwrócić uwagę na wywiad z kard. Konradem Krajewskim, który opowiada o swojej ostatniej wizycie na Ukrainie, oraz na wspomnienie o zmarłym przed tygodniem Franciszku Pieczce. W zakrystii do nabycia „Gość Extra” poświęcony Bożemu Miłosierdziu i św. siostrze Faustynie w cenie 12 zł.
  9. Kolekta w przyszłą niedzielę zostanie przeznaczona na nasz kościół.