Rocznica poświęcenia kościoła parafialnego

Zgromadzeni w świątyni parafialnej, która jest Bożym i naszym domem, pragniemy dzisiaj uroczyście przeżyć rocznicę jej po­święcenia. Jest to okazja, aby wspólnie dziękować Bogu za Jego obecność pośród nas oraz wspomnieć w modlitwie tych, którzy tę świątynię wybudowali. Uświadamiamy sobie także odpo­wiedzialność, jaka spoczywa na nas, abyśmy o ten kościół para­fialny nadal dbali i ubogacali go nie tylko materialnie, ale również duchowo – naszą częstą obecnością i wspólną modlitwą, a przede wszystkim stałą troską o świątynie naszych dusz.

Dziś też obchodzimy Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu. Pamiętajmy w modlitwie o wszystkich odpowiedzialnych za przekazywanie informacji.

Kolekta dzisiejsza jest przeznaczona na Wydział Teologiczny UŚ.

*****

  1. Nieszpory niedzielne o godz. 17.00. Serdecznie zapraszamy.
  2. W poniedziałek zapraszamy kandydatów do bierzmowania z rodzicami na Mszę Świętą o godz. 18.00. Po Eucharystii spotkanie z proboszczem. Osoby dorosłe, które chciałyby przyjąć sakrament bierzmowania proszone są o kontakt z ks. Arturem.
  3. We wtorek kolejna konferencja w ramach Seminarium Odnowy Wiary. Tematem konferencji będzie Boża miłość. Serdecznie zapraszamy.
  4. W środę obchodzimy Święto św. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty. Koło Przyjaciół Misji zaprasza w tym dniu na Mszę św. o godz. 18.00 w int. misji i misjonarzy. Po Mszy spotkanie w Domu katechetycznym.
  5. W piątek zapraszamy młodzież na spotkanie o godz. 19.00 w domu katechetycznym.
  6. Już za tydzień obchodzimy uroczystość odpustową. Kazania wygłosi – nasz parafianin ks. Andrzej Cioska – Proboszcz Parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Wodzisławiu Śląskim. Suma odpustowa o godz. 11.30, o godz. 17.00 uroczyste Nieszpory odpustowe. Serdecznie zapraszamy do wspólnego świętowania. Skorzystajmy z przywileju zyskania w tym dniu odpustu zupełnego przez udział w spowiedzi i Komunii Św.
  7. W najnowszym numerze Gościa Niedzielnego m.in. kolejna płyta z Biblią Audio, a na niej kolejne księgi Starego Testamentu – Jozuego, Sędziów, Rut i dwie księgi Samuela.
  8. Odebraliśmy odnowioną i pozłoconą monstrancję oraz patenę. Trzeba było także uzupełnić parę brakujących elementów w monstrancji. Renowacja została opłaconą z kolekty zbieranej podczas Uroczystości Bożego Ciała oraz daru dzieci komunijnych. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom.
  9. Kolekta w przyszłą niedzielę zostanie przeznaczona na potrzeby naszego kościoła – na remont dzwonów. Bóg zapłać za wszelkie dobro świadczone dla naszej wspólnoty.

*****

Boże, Ty co roku pozwalasz nam przeżywać na nowo dzień poświęcenia tego kościoła, wysłuchaj prośby swojego ludu i spraw, aby tutaj zawsze służył Tobie z czystym sercem i w pełni osiągnął owoce odkupienia.