24 Niedziela Zwykła

Liturgia słowa dzisiejszej niedzieli zwraca naszą uwagę na Boże miłosierdzie. „Bóg nie męczy się przebaczaniem; to nas męczy proszenie Go o miłosierdzie”. Módlmy się w trakcie tej Eucharystii o otwartość serca na przemieniającą moc Bożej miłości.

Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na nasz kościół – na remont dzwonów. Bóg zapłać za wszelkie czynione dobro.

*****

 1. Zapraszamy na nieszpory o godz. 17.00.
 2. W poniedziałek obchodzimy Uroczystość NMP Piekarskiej, głównej patronki archidiecezji.
 3. W tym dniu o godz. 17.00 rozpoczynają spotkania dzieci przygotowujące się do Wczesnej Komunii św. a po Mszy Świętej wieczornej w domu parafialnym odbędzie się spotkanie Parafialnej Rady Duszpasterskiej.
 4. Serdecznie zapraszamy na nabożeństwo ku czci MB Fatimskiej we wtorek o godz. 17.00. Prosimy przynieść świece z okapnikami.
 5. Po Mszy Świętej o godz. 18.45 zapraszamy do udziału w konferencji i wspólnej modlitwie w ramach Seminarium Odnowy Wiary. Temat konferencji: modlitwa Słowem Bożym.
 6. W środę obchodzimy Święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Poświęcimy przyniesione przez wiernych krzyże.
 7. W tym tygodniu przypada III piątek miesiąca. W tym dniu rozpoczynamy Nowennę do Świętego Michała Archanioła, która przygotuje nas duchowo do przeżycia odpustu parafialnego 25 września. Zachęcamy do uczestnictwa we Mszy Świętej i skorzystania z Sakramentu Pokuty i Pojednania.
 8. W przyszłą niedzielę chcemy dziękować Bogu za dar naszej świątyni w 118 rocznicę poświęcenia naszego kościoła. O godz. 8.30 podczas Mszy Świętej chcemy polecać Bogu wszystkich budowniczych i dobrodziejów. O godz. 10.00 Msza Święta Żniwna.
 9. Cykl nauk przedmałżeńskich w naszej parafii rozpoczyna się w czwartek 15 września o godz. 19.00 w domu parafialnym. Informacje i zgłoszenia w kancelarii parafialnej.
 10. Zapraszamy wszystkie dzieci 10 minut przed Mszą niedzielną o 11.30 na krótkie spotkanie z rozmową, śpiewem i nagrodami.
 11. W poniedziałek 19 września zapraszamy kandydatów do bierzmowania wraz z rodzicami na Mszę św. o godz. 18:00. Po Mszy św. spotkanie z proboszczem.
 12. W „Gościu Niedzielnym” warto zwrócić uwagę na dodatek specjalny – poradnik dla rodziców „Dzieci w wirtualnej sieci” – o tym, jak nauczyć dziecko rozsądnie korzystać ze smartfona czy internetu oraz jak chronić je przed zagrożeniami wirtualnego świata.
 13. Kolekta przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na Wydział Teologiczny.

*****

Boże, Stwórco i Rządco wszechświata, wejrzyj na nas i daj nam całym sercem służyć Tobie,
abyśmy mogli doznawać skutków Twojego miłosierdzia