23 Niedziela Zwykła

Jezus objawia nam dzisiaj swój zamysł – pragnienie, by podążać za Nim w wolności serca. Jedynie ten, kto kocha naprawdę, potrafi wybierać drogę, którą jest mądrość krzyża. Prośmy Boga w tej Eucharystii, aby uwolnił nasze serca od nieuporządkowanych przywiązań i pomógł nam całkowicie przylgnąć do Ewangelii.

Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby archidiecezji. 

*****

 1. Po południu o godz. 17:00 zapraszamy na Nieszpory.
 2. Od następnej niedzieli zapraszamy wszystkie dzieci 10 minut przed Mszą o 11:30 na krótkie spotkanie z rozmową i śpiewem, które wprowadzi dzieci do Eucharystii.
 3. Chór Parafialny „Michael” rozpoczyna próby w poniedziałek 5 września o godz. 18:00, natomiast chór „Camerata” ma próbę w czwartek o godz. 18:00. Próby odbywają się w auli domu katechetycznego. Zapraszamy wszystkich miłośników śpiewu do włączenia się w spotkania chórów.
 4. 8 września, w czwartek obchodzimy święto Narodzenia NMP.
 5. Odwiedziny chorych w najbliższą sobotę. Zapisy do czwartku w kancelarii.
 6. Grupa Dzieci Maryi zaprasza na spotkania. Pierwsze odbędzie się w sobotę 10 września o godz. 10:00 w salce nr 16.
 7. Zapraszamy wszystkich chętnych chłopców do służby przy ołtarzu. Zbiórka ministrantów w sobotę 10 września o godz.10:30 w domu parafialnym.
 8. W niedzielę o godz. 8.30 Msza Święta w int. Pielgrzymów Roztoczańskiego Szlaku
 9. Spotkanie wszystkich rodziców dzieci klas III przygotowujących się do przyjęcia I Komunii Świętej i Wczesnej Komunii św. odbędzie się w niedzielę 11 września o godz. 19:00 w kościele.
 10. Spotkania dzieci przygotowujących się do Wczesnej Komunii św. rozpoczynają się od poniedziałku 12 września o godz. 17:00.
 11. Spotkanie Parafialnej Rady Duszpasterskiej odbędzie się w poniedziałek 12 września po Mszy Świętej wieczornej w domu parafialnym.  
 12. Cykl nauk przedmałżeńskich w naszej parafii rozpoczyna się w czwartek 15 września o godz. 19.00 w domu parafialnym. Informacje i zgłoszenia w kancelarii parafialnej.
 13. Uczniów klas 8 chcących przygotować się do sakramentu bierzmowania zapraszamy na Mszę świętą i spotkanie organizacyjne razem z rodzicami w poniedziałek 19 września.
 14. W najnowszym wydaniu „Gościa Niedzielnego” przeczytamy o beatyfikowanym dziś papieżu Janie Pawle I oraz o problemach szkolnej katechezy.
 15. Kolekta przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na nasz kościół – na remont dzwonów. Podczas ostatniej kolekty zebraliśmy na ten cel 8370 zł.

*****

Boże, Ty nam zesłałeś Zbawiciela i uczyniłeś nas swoimi przybranymi dziećmi, wejrzyj łaskawie na wierzących w Chrystusa. Obdarz ich prawdziwą wolnością i wiecznym dziedzictwem.