22 Niedziela Zwykła

Naszym powołaniem jest miłość. Nie zaszczyty i pierwsze miejsca, ale cicha i pokorna realizacja przykazania miłości. Wymaga to zaparcia się siebie i nieszukania uznania za dobre czyny. Jezus nie tylko dał nam przykład takiego życia, lecz także umacnia nas na tej drodze prowadzącej do wewnętrznego szczęścia i radości.

Duchowo łączymy się z pielgrzymami zebranymi w sanktuarium MB i św. Bartłomieja w Piekarach Śl. Kolektę dzisiejszą przeznaczamy na potrzeby naszego kościoła, na remont dzwonów. Bóg zapłać za składane ofiary.

* * * * *

 1. Zapraszamy na Nieszpory o godz. 17.00.
 2. Msze w intencji uczniów, nauczycieli i rodziców z okazji rozpoczęcia roku szkolnego odprawimy w czwartek 1 września o godz. 16:00.
 3. W tym tygodniu przypadają I czwartek i I piątek i I sobota miesiąca. Na nabożeństwa zapraszamy po mszach porannych. Spowiedź pół godziny przed każdą Eucharystią, a w czwartek, piątek i sobotę dodatkowo od godz.17:00. Jest to także okazja do adoracji Najświętszego Sakramentu. W piątek adoracja również po Mszy Świętej wieczornej do godz. 22.00.
 4. Młodzież zapraszamy na Mszę św. w piątek o godz.18:00.
 5. Katechetów uczących na terenie naszej Parafii zapraszamy na spotkanie w piątek po wieczornej Mszy Świętej do domu katechetycznego.
 6. Chorych odwiedzimy w sobotę 10 września. Zapisy w kancelarii.
 7. W sobotę kapłani o godz. 10.00 gromadzą się w katedrze Chrystusa Króla w Katowicach w ramach Dnia Modlitw o Uświęcenie Duchowieństwa. Polecamy tę intencję Waszej modlitwie.
 8. W sobotę zapraszamy na czuwanie i Apel Jasnogórski, podczas którego nastąpi obrzęd rozesłania, czyli uroczyste wręczenie świec przedstawicielom poszczególnych grup naszej parafii. Zapraszamy wszystkich parafian a szczególnie członków wspólnot na czuwanie, które rozpocznie się o godz. 20.00 a zakończy Apelem Jasnogórskim o 21.00.
 9. Od 4 września w niedzielę Msze św. odprawiane będą o godz. 7:00, 8:30, 10:00, 11:30, 15:45 i 18:00.
 10. Spotkanie rodziców dzieci klas III przygotowujących się do przyjęcia I Komunii Świętej i Wczesnej Komunii św. odbędzie się w niedzielę 11 września o godz. 19:00 w kościele.
 11. Spotkania dzieci przygotowujących się do Wczesnej Komunii św. rozpoczynają się od poniedziałku 12 września o godz. 17:00.
 12. Spotkanie Parafialnej Rady Duszpasterskiej odbędzie się w poniedziałek 12 września po Mszy Świętej wieczornej w domu parafialnym.  
 13. Kolekta przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na potrzeby archidiecezji.

* * * * *

Proszono o ogłoszenie:

Siemianowickie Centrum Kultury zaprasza w sobotę 3 września do Parku Tradycji w Michałkowicach na rodzinną imprezę w ramach Industriady. W programie:
od godz. 12.00 – projekcje filmowe dla dzieci 
od godz. 15.00 – animacje, pokaz cyrkowy, bezpłatna karuzela, gry i warsztaty.