21 Niedziela Zwykła

Słowa Jezusa z dzisiejszej Ewangelii zapraszają nas do wchodzenia „przez ciasne drzwi”. Królestwo Boże jest blisko, ale uczestnictwo w nim dostępne jest dla tych, którzy słuchają słowa Bożego i wprowadzają je w czyn. Prośmy w trakcie tej Eucharystii o dar przemiany serca, byśmy potrafili kształtować nasze życie zgodnie z zamiarami Boga.

Przeżywamy dziś stanową pielgrzymkę kobiet i dziewcząt do Matki Bożej Piekarskiej. Parafian pielgrzymujących do piekarskiego sanktuarium powitamy po godz. 18:00.

Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na nasz kościół. Bóg zapłać za składane ofiary i modlitwę.

*****

 1. W naszym kościele nieszpory o godz. 17:00.
 2. W piątek 26 sierpnia obchodzimy Uroczystość NMP Częstochowskiej. Msze Święte o godz. 7.30 i 18.00. W tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych z racji obchodzonej uroczystości.
 3. Za tydzień w ostatnią niedzielę miesiąca, czyli 28 sierpnia przeżywać będziemy parafialną pielgrzymkę do Piekar. Zapraszamy do udziału całe rodziny. Wyruszamy tradycyjnie o godz. 7:00. Kto nie może pójść pieszo, zachęcamy, by dojechał indywidualnie do Sanktuarium. Program pielgrzymki wygląda następująco:
  Msza św. – o godz. 10.30
  Droga Krzyżowa – o godz.12.30
  Uroczyste Nieszpory – o godz.15.00
  W czasie Drogi Krzyżowej będziemy Bogu polecali naszych zmarłych. Zalecki za zmarłych będzie można składać przy pierwszej stacji przed rozpoczęciem Drogi Krzyżowej. Mszę św. za zmarłych zalecanych przy Drodze Krzyżowej odprawimy w poniedziałek o godz.18.00.
 4. Msza św. wieczorna w przyszłą niedzielę zostanie odprawiona o godz. 18:30.
 5. Pielgrzymka ministrantów do katowickiej katedry odbędzie się 31 sierpnia od godz. 10.00.
 6. Dzisiaj w Gościu Niedzielnym przeczytamy między innymi rozmowę z księdzem, który przeżył wypadek autokaru z pielgrzymami w Chorwacji. A w wakacyjnym cyklu o duchowych i kulinarnych smakach Podlasia.
 7. Trwają zapisy na Seminarium Odnowy Wiary „Zakorzeń się na nowo”. Spotkania będą odbywać się od 6 września do 29 listopada w każdy wtorek. Informacje i zapisy na stronie internetowej naszej parafii /link/.
 8. Zebraliśmy już całą kwotę na uporządkowanie drzewostanu na naszym cmentarzu. Bóg zapłać za każdą ofiarę. 17 lipca podczas ogłoszeń informowaliśmy o wyłączeniu dzwonów ze względów bezpieczeństwa. Koszt naprawy trzech dzwonów firma „Rduch” wyceniła na kwotę 58 tys. złotych. Najbliższe kolekty parafialne będą przeznaczone na ten właśnie cel.

*****

„Niech Bóg się zmiłuje nad nami i nam błogosławi, niech nam ukaże pogodne oblicze” i umocni w nas wiarę, nadzieję i miłość. Bądźmy Jego świadkami w naszych domach i dla najbliższych.