20 Niedziela Zwykła

„Przyszedłem ogień rzucić na ziemię i jakże pragnę, ażeby już zapłonął” – mówi Jezus w dzisiejszej Ewangelii. Chrystus udziela nam swojego Ducha i pragnie, aby płomień wiary zapalony w naszych sercach nie został zgaszony nawet pod wpływem największych trudności. Prośmy w trakcie tej Eucharystii o umocnienie na drodze wiary.

Kolekta przeznaczona jest na uporządkowanie drzewostanu na naszym cmentarzu. Bóg zapłać za składane ofiary, modlitwy i wszelkie dobro świadczone dla wspólnoty.

*****

  1. Zapraszamy na nieszpory o godz. 17:00.
  2. W poniedziałek, 15 sierpnia przeżywamy Uroczystość Wniebowzięcia NMP. Msze św. odprawimy według porządku niedzielnego. Po Mszach św. będziemy błogosławić zioła i kwiaty, a po południu o 17:00 zapraszamy na nieszpory maryjne. Kazania w tym dniu głosić będzie ks. Jacek Kocur pochodzący z naszej archidiecezji a pracujący w parafii we Lwowie. Przed kościołem będzie zbierał ofiarę na potrzeby swojej parafii.
  3. We środę obchodzimy uroczystość św. Jacka, głównego patrona naszej archidiecezji.
  4. W tym tygodniu przypada III piątek miesiąca na nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego zapraszamy po Mszy św. porannej o godz.7:30
  5. Za tydzień, 21 sierpnia pielgrzymka kobiet i dziewcząt do Matki Bożej Piekarskiej. Grupa piesza z naszej parafii wyruszy o godz.6:30. Powrót około godz.18:00. Ze względu na powitanie powracających pielgrzymów Msza św. wieczorna zostaje przesunięta na godz.18:30. Okazja do spowiedzi przed pielgrzymką codziennie przed każdą Mszą św. i w sobotę od godz. 17:00.
  6. Dzisiaj w Gościu Niedzielnym przeczytamy między innymi o tym, gdzie Maryja przebywała po wniebowstąpieniu Pana Jezusa i jak skończyło się Jej ziemskie życie.
  7. Trwają zapisy na Seminarium Odnowy Wiary „Zakorzeń się na nowo”. Spotkania będą odbywać się od 6 września do 29 listopada w każdy wtorek. Informacje i zapisy na stronie internetowej naszej parafii /link/.
  8. Kolekta w przyszłą niedzielę będzie przeznaczona na bieżące potrzeby naszego kościoła.

 

Zaproszenie

Prezydent Miasta Siemianowice Śląskie – Rafał Piech, wraz z Siemianowickim Centrum Kultury, serdecznie zapraszają na Koncert Maryjny pt.: „Ta, która mówi Amen” w wykonaniu Magdy Anioł oraz Violi Brzezińskiej z zespołem. Koncert odbędzie się dziś o godzinie 21.00 w Kościele pw. Ducha Świętego w Bytkowie. Wstęp wolny.

*****

Boże, Ty dla miłujących Ciebie przygotowałeś niewidzialne dobra, wlej w nasze serca gorącą miłość ku Tobie, abyśmy miłując Ciebie we wszystkim i ponad wszystko, otrzymali obiecane dziedzictwo, które przewyższa wszelkie pragnienia.