19 NIEDZIELA ZWYKŁA

Liturgia słowa dzisiejszej niedzieli kieruje naszą uwagę na temat wewnętrznej wolności i czujności na przyjście Pana. Jego słowo jest zawsze żywe i skuteczne, zdolne wskazać te obszary naszej codzienności, w których panuje nieporządek i chaos. Prośmy podczas tej Eucharystii o odwagę i siłę do kształtowania naszego życia zgodnie z Ewangelią.

Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na Wydział Teologiczny Uniwersytetu Śląskiego. Bóg zapłać za składaną ofiarę.

Módlmy się w intencji poszkodowanych w Chorwacji oraz ich bliskich. Prośmy o szybki powrót do zdrowia dla rannych oraz o życie wieczne dla zmarłych.

 *****

  1. Na Nieszpory zapraszamy o godz.17:00.
  2. W sobotę, 13 sierpnia po Mszy św. wieczornej zapraszamy na nabożeństwo ku czci Matki Boskiej Fatimskiej.
  3. W niedzielę, 14 sierpnia w naszej parafii przypada wieczysta adoracja Najświętszego Sakramentu. Rozpoczniemy ją po Mszy św. o godz. 11:30 a zakończymy nieszporami o godz. 17.00.
  4. W poniedziałek, 15 sierpnia przeżywamy Uroczystość Wniebowzięcia NMP. Msze św. odprawimy według porządku niedzielnego. Po Mszach św. będziemy święcić zioła i kwiaty, a po południu o 17:00 zapraszamy na nieszpory maryjne. Kazania w tym dniu głosić będzie ks. Jacek Kocur pochodzący z naszej archidiecezji a pracujący w parafii we Lwowie. Przed kościołem będzie zbierał ofiarę na potrzeby swojej parafii.
  5. 21 sierpnia pielgrzymka kobiet i dziewcząt do Matki Bożej Piekarskiej. Grupa piesza z naszej parafii wyruszy o godz.6:30. Powrót około godz.18:00, ze względu na to wydarzenie w niedzielę 21 sierpnia Msza św. wieczorna zostaje przesunięta na godz.18:30.
  6. W najnowszym „Gościu Niedzielnym” polecamy m.in. odpowiedź na zarzut, że do niedawna Kościół zabraniał indywidualnego czytania Pisma Świętego, a w wakacyjnym cyklu reportaż o duchowych i kulinarnych smakach Podhala.
  7. Kolekta przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na nasz kościół.

*****

To, co Bóg stworzył, było dobre.

Przekonaj świat o dobroci i miłości Boga oraz tej dobroci, która jest w człowieku!