18 Niedziela Zwykła 

            Żyjemy na ziemi, a z woli Boga przeznaczeni jesteśmy do nieba. Czasem trudno jest o tym pamiętać i wówczas gubimy się w spra­wach tego świata. Niech pobożny udział w tej Mszy Świętej po­może nam rozeznać, co jest ważne i dotyczy naszego zbawienia, a co tylko ważne na ziemi – do czasu naszej śmierci.

            Kolekta dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na uporządkowanie drzewostanu na naszym cmentarzu. Bóg zapłać za składane ofiary.

*****

  1. Na Nieszpory zapraszamy o godz. 17:00
  2. W poniedziałek rozpoczyna się sierpień, w którym wzywamy do trzeźwości i abstynencji. Swoje postanowienia trzeźwościowe możemy wpisać do Księgi trzeźwości wyłożonej w naszym kościele od 1 sierpnia pod obrazem Matki Bożej. Nasze wyrzeczenie się alkoholu ofiarujmy Panu Bogu w duchu wynagrodzenia za grzechy pijaństwa.
  3. We wtorek, 2 sierpnia przypada odpust Porcjunkuli. Wierni mogą uzyskać odpust zupełny, gdy nawiedzą kościół parafialny, odmówią „Wierzę w Boga”, „Ojcze nasz…” i „Zdrowaś Maryjo…” oraz spełnią zwykłe warunki odpustu.
  4. W tym tygodniu przypadają I czwartek i I piątek i I sobota miesiąca. Na nabożeństwa zapraszamy po mszach porannych. Spowiedź pół godziny przed każdą Eucharystią, a w czwartek, piątek i sobotę dodatkowo od godz.17:00. Jest to także okazja do adoracji Najświętszego Sakramentu. W piątek adoracja również po Mszy Świętej wieczornej do godz.22.00.
  5. W sobotę przypada święto Przemienienia Pańskiego.
  6. Apel Jasnogórski w sobotę o godz. 20:30.
  7. W „Gościu Niedzielnym” można przeczytać o istocie i znaczeniu cudów, które zdarzają się po modlitwie za wstawiennictwem świętych.
  8. Bóg zapłać Wspólnocie Przyjaciół Jezusa za prowadzenie we wtorki spotkań modlitewnych „Spacer po szczęście” i wszystkim, którzy w nich uczestniczyli.
  9. Zapraszamy na Seminarium Odnowy Wiary pod hasłem „Zakorzeń się na nowo”. Spotkania będą odbywać się od 6 września do 29 listopada w każdy wtorek. Informacje i zapisy na stronie internetowej naszej parafii.
  10. Kolekta przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na Wydział Teologiczny UŚ.

*****

Po Mszy św. jak było to głoszone tydzień temu, będziemy udzielać uroczystego błogosławieństwa kierowcom i święcić będziemy pojazdy mechaniczne na parkingu parafialnym oraz na dużym parkingu po drugiej stronie ulicy Kościelnej. Ofiary złożone przy tej okazji zostaną przekazane na rzecz misyjnych środków transportu.