17 Niedziela Zwykła

            Liturgia słowa dzisiejszej niedzieli zaprasza nas do wejścia w głębię modlitwy. Jej cel to zjednoczenie z Bogiem i otwarcie serca na duchowe dary, dzięki którym możliwe jest kroczenie drogą świętości. Prośmy u progu tej Eucharystii, aby Duch Święty kształtował naszą modlitwę i budził w nas radość, której pełni doświadczymy w przyszłym świecie.

Dziś obchodzimy II Światowy Dzień Dziadków i Osób Starszych, ustanowiony przez papieża Franciszka. Pamiętajmy w modlitwie o naszych seniorach.

            Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na Kryptę Katedry. Bóg zapłać za złożoną ofiarę.   

*****

  1. Na Nieszpory zapraszamy o godz. 17:00.
  2. W poniedziałek obchodzimy wspomnienie św. Krzysztofa – patrona kierowców. W związku z tym, w najbliższą sobotę wieczór i niedzielę po każdej Mszy św. będziemy udzielać uroczystego błogosławieństwa kierowcom i święcić będziemy pojazdy mechaniczne na parkingu parafialnym oraz na dużym parkingu po drugiej stronie ulicy Kościelnej. Ofiary złożone przy tej okazji zostaną przekazane na rzecz misyjnych środków transportu.
  3. Wspólnota Przyjaciół Jezusa zaprasza we wtorek na ostatnie spotkanie modlitewne z cyklu „Na spacer po Szczęście”. Rozpoczynamy Eucharystią o godz. 18.00, po niej wspólne uwielbienie przed Najświętszym Sakramentem. „Spacer ze Wspólnotą” to temat kolejnego spotkania. Po modlitwie zapraszamy na wspólny piknik.
  4. W „Gościu Niedzielnym” polecamy między innymi rozmowę o tym, dlaczego tak trudno głosić Ewangelię młodzieży i jak to robić mimo różnych trudności.
  5. Już dziś zapraszamy na Seminarium Odnowy Wiary „Zakorzeń się na nowo”. Spotkania będą odbywać się od 6 września do 29 listopada w każdy wtorek. Informacje i zapisy na stronie internetowej naszej parafii.
  6. Kolekta przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na uporządkowanie drzewostanu na cmentarzu. Ostania kolekta na cen cel wyniosła 8074 zł. Bóg zapłać za wszelkie dobro.

*****

Czasami mówimy, że nasza wiara jest słaba.

Pytanie, które możemy sobie dziś postawić: Na ile wzmacniam swoją wiarę przez modlitwę – rozmowę z Bogiem?Do ufnej modlitwy zachęca nas dzisiejsza Ewangelia.