16 Niedziela Zwykła

„Marto, Marto, martwisz się i niepokoisz o wiele, a potrzeba mało albo tylko jednego”. Słowa Jezusa z dzisiejszej Ewangelii kierują naszą uwagę na pytanie dotyczące tego, co w życiu jest naprawdę istotne. Aktywizm, któremu często ulegamy, skutkuje rozproszeniem życia, natomiast uległość wobec słowa Pana wprowadza harmonię i pokój. Dzisiejsza Eucharystia to kolejna okazja, aby pośród codziennego zabiegania zatrzymać się przy Jezusie i wsłuchać w Jego słowo. Tylko ono daje trwałą pociechę.

Kolekta dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na porządkowanie drzewostanu na naszym cmentarzu. Bóg zapłać za każdą ofiarę.

*****

  1. Po południu o godz. 17:00 zapraszamy na nieszpory niedzielne.
  2. We wtorek po Mszy Świętej wieczornej kolejne spotkanie modlitewne przed Najświętszym Sakramentem. Temat „Spacer z Pocieszycielem”.
  3. W piątek obchodzimy święto św. Marii Magdaleny a w sobotę św. Brygidy, zakonnicy i patronki Europy.
  4. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić II Światowy Dzień Dziadków i Osób Starszych, ustanowiony przez papieża Franciszka.
  5. W dzisiejszym Gościu Niedzielnym warto przeczytać między innymi o tym, skąd wziął się zwyczaj śpiewania Apelu Jasnogórskiego codziennie o godz. 21.00.
  6. W czasie naszych urlopów i wypoczynku wakacyjnego pamiętajmy o Panu Bogu, o uczestnictwie w niedzielnej Mszy św., ale też o godnym zachowaniu i odpowiednim stroju w kościele.
  7. Jak zapewne niektórzy zauważyli od niespełna tygodnia nie działają już 3 dzwony naszego kościoła. Przed miesiącem zgłosiliśmy problem z nieaktywnym dzwonem. Pracownicy firmy Rduch, zajmujący się serwisem przyjechali we wtorek i okazało się, że powodem awarii było uszkodzone łożysko. Niestety po oględzinach pozostałych dzwonów ze względów bezpieczeństwa wyłączyli dwa kolejne. Opinia techniczna wywieszona jest w gablotce. Czekamy na kosztorys naprawy.
  8. Kolekta przyszłej niedzieli zostanie przeznaczona na Kryptę Katedry.

*****

Niech Boże błogosławieństwo umacnia nas w wytrwałym słuchaniu Słowa Bożego.